Rozhodně nejvíce diskutovanou róbu měla na červeném koberci předávání hudebních country cen (CMA Awards) zpěvačka Jennifer Nettles. Ta na sobě měla jednoduchý bílý kalhotový kostýmek navržený Christianem Siriano, na němž byla připevněná výrazná fuchsiová vlečka s černými nápisy, s podobiznou ženy a s obrázkem ženského pohlaví. Obraz údajně namalovala umělkyně Alice Mizrachi.

Na přední části vlečky bylo napsáno: „Pusťte si naše podělané nahrávky. Prosím a děkuji.“ Na zadní pak: „Stejná hra.“ Zpěvačka chtěla reagovat na konverzace kolem country radií, která prý nedávají ženám stejný prostor ve vysílání jako mužům. V loňském roce kleslo procento čistě ženských country písní na pouhých 10,4 procent.

Mnoho fanoušků na sociálních sítích pětačtyřicetiletou zpěvačku chválí za to, že se na červený koberec vydala s tak důležitým poselstvím. Velké podpory se Jennifer Nettles dostalo i ze strany umělců.

Nerovnoprávné zacházení se ženami je v USA dlouhodobým a hodně diskutovaným tématem. Hlavním tématem je často rozhlasové vysílání. Jennifer by chtěla, aby byly ženy rovnoměrně zařazeny do vysílání i na seznamy skladeb.

Foto: Profimedia

Reklama