chloe

Svolávám všechny romantičky a milovnice „starých“ materiálů a textilních technik. V dnešním článku se můžete pokochat krásnými „kousky“, které se vrací do dob našich babiček. Šaty a blůzičky plné krajek, volánků, sámků a všech těch zajímavých detailů, které je povyšují na umělecké kousky.

Jsem staromilec a vždycky mě potěší, když se můžu prohrabovat ve starých „hadřících“. Miluji vintage obchody, ale i divadelní fundusy, v nichž se dají objevit doslova poklady. Krajkové nebo tylové blůzičky lehounké jako pírko sice přežily desetiletí, ale daly by se nosit i dnes.

Kdyby jim to jejich vetchost dovolila. Sama jich mám několik po babičce a ochraňuji je jako oko v hlavě. Pochází z dvacátých let minulého století a stále je na nich co obdivovat. Nejen materiál, (který dnes už těžko seženete), ale i krejčovské zpracování. Do posledního detailu dokonalé.

bluza

A tak se mi nedivte, že se rozplývám nad modely, které se do historie módy vrací a nachází v ní inspiraci. Můžeme se z ní učit do nekonečna. Ví to i mnozí návrháři, a čas od času tyto romantické kousky zařazují do svých kolekcí. Jarní a letní sezona je pro ně jako stvořená.

Haute couture určuje i trendy konfekčních značek, takže si tento styl můžeme dovolit i my.

Na obrázcích najdete originální halenky z doby svého vzniku, šaty značky Chloé z kolekce jaro/léto2015 i pár zajímavých ukázek cenově dostupné konfekce.  

Jak se vám líbí?

Foto: autorka, Facebooky Reserved, Chloé, Mango,Vintage Quasimodo

Čtěte také:

Reklama