h

Sednout ráno na skútr, vyjet do ulic, nechat vítr čechrat vlasy a cítit všechny vůně města. Možná jako kdysi Audrey Hepburn ve filmu Prázdniny v Římě a určitě jako dnes návrhářka Veronika Štěrbová, která v tomto životním stylu našla inspiraci pro svou novou kolekci.

Když jsem si poprvé prohlédla fotky kolekce Veroniky Štěrbové,  připomněla mi tenhle film. I silueta šatů se evidentně vrací k dobám, kdy dívky nosily nabírané sukně, tylové spodničky a seděly na skútrech cudně bokem. Pěkně s koleny vedle sebe…

Ale nová doba nabízí nové možnosti a dívky jezdí na motorkách samy. Tak jako Veronika a proto je i její kolekce mnohem odvážnější a pestřejší.

Jak je patrné z fotek, návrhářka Veronika Štěrbová (tvoří pod značkou Sophistic by Veronica), se při navrhování nové kolekce inspirovala svým každodenním rituálem, jízdou na skútru, která jí samotné přináší pocit nespoutanosti a radosti z celého dne. Sama k tomu říká:

Na skútru jezdím už dva roky a není nic krásnějšího než vyrazit ráno do města za povinnostmi právě na skútru. Město je úplně v jiné perspektivě, vnímáte všechny vůně, všechny starosti zůstávají za vámi“.

Hlavní dominantou kolekce je materiál s pestrobarevným potiskem exotických květin a ptáků společně s barevnými odstíny korálově růžové, modré a doplňkovými barvami jako je oranžová nebo chladně mentolová.

Linie modelů se soustředí na klasickou ženskou siluetu písmena „X“, „A“ nebo typického „soudku“. Silueta X pracuje s výstřihy do V, lehkou geometrií, jemným květinovým potiskem přerušeným vodorovným střihem a výraznou barevností.

d

Veronika se ve své tvorbě dříve zaměřovala převážně na šaty a kabáty, avšak s letošní kolekcí rozšiřuje svůj sortiment o topy, šortky, kalhoty a kožený křivák.

Její specialitou je variabilní oboustranný kabát, který je nositelný na dva způsoby, a v nové kolekci prošel lehkým redesignem.

Všechny modely jsou snadno kombinovatelné a flexibilně nositelné.

Hlavním mottem a názvem celé kolekce je slovo PROTOŽE, které je odpovědí na všechny otázky, které jsou pro ženy důležité... Protože je krásné být ženou. Protože každá žena má mnoho tváří. Protože to tak cítím.

Podívejte se na kolekci do fotogalerie

Čtěte také:

Reklama