5f2bd2a211481obrazek.png
Foto: Shutterstock

Satén nemusí zůstat jen na povlečení nebo noční košilce. Kousky z něj vynosíte i do společnosti a v létě příjemně chladí. Není ovšem satén jako satén. Ten nekvalitnější je z přírodního hedvábí a vyznačuje se hebkým, lesklým povrchem, lehkostí a měkkostí a samozřejmě také o dost vyšší cenou. Na oblečení z hedvábí v běžných obchodech jen tak nenarazíte, pracují s ním spíš designéři.
5f2bd2b829d3eobrazek.png
Foto: Shutterstock

Saténové tkaniny se ovšem vyrábějí i z viskózy či polyesteru. S těmi se v obchodech setkáte častěji a nemusí to být vždy krok vedle. I takový satén dokáže splnit svůj účel, jen je potřeba pečlivě vybírat a zaměřit se na kvalitu látky. Tu poznáte i pouhým okem a dotekem. 
5f2bd30873f3bobrazek.png
Foto: Shutterstock

Saténovému oblečení je také třeba věnovat speciální péči. Kousky z viskózy či polyesteru neperte na víc než na 30 stupňů a raději použijte ochranný sáček. Neždímejte a žehlete bez páry. Hedvábný satén potom do pračky raději nedávejte, použijte jen vlastní ruce a vlažnou vodu a řiďte se heslem: Hlavně jemně!

Saténové šaty
Kousky v podobě saténových šatů se skvěle hodí například na letní svatbu, ale vlastně na jakoukoli párty. Jen si při výběru dejte pozor, aby daný kus oblečení nevypadal až příliš jako noční košilka. Mohla byste působit moc lacině a vyzývavě, a to by nevěstu asi moc nepotěšilo. Pod satén se také snažte vybírat bezešvé spodní prádlo, aby se pod ním rýsovalo co nejméně. Pokud si to můžete dovolit, neberte si žádné. 

  • Velmi elegantní šaty v letní barvičce prodává například Reserved ve slevě za 599 Kč. Jde o 100% viskózu.
  • Další šaty v našem výběru jsou od značky Fashion Union a prodává je Aboutyou za 929 Kč. Hodí se zejména pro štíhlé ženy s pevným poprsím, protože průstřihy na zádech a špagetová ramínka nedovolí podprsenku. Jde o 100% polyester a podšívka má příměs bavlny.
  • Třetí tip je z e-shopu Tamsin, jde o značku BooHoo a opět 100% polyester. Šaty ve střihu kimona stojí 1360 Kč.

5f2baeb395b2fk1.jpgFoto: Reserved, Aboutyou, Tamsin

Saténové sukně
Nejen v oblasti šatů, ale i sukní je výběr saténových kousků v létě poměrně bohatý. V nabídce jsou různé druhy délek, krátké i dlouhé, se vzorem i bez vzoru.

  • Zoot prodává například růžovou saténovou sukni s květy Closet ve slevě za 614 Kč. Jde o 100% polyester.
  • Výrazný zelený model značky Edited je k sehnání na Aboutyou za 1579 Kč a opět jde o polyesterový produkt.
  • Asymetrická barevná sukně s pruhy je od značky Cortefiel a prodává ji Zalando za 960 Kč a momentálně je tento polyesterový lesklý kousek ve velké slevě.

k2.jpgFoto: Zoot, Zalando, Aboutyou

Saténové vršky
Nezaostává ani nabídka saténových vršků. Velmi oblíbené jsou zejména topy na špagetová ramínka, ale prodávají se i na nošení velmi příjemné košile.

  • Intimissimi má v nabídce černou košili z pravého hedvábí za 2299 Kč.
  • Světlý top na špagetová ramínka značky Mango je z Answear. Složení tvoří 100% viskóza a jeho cena je po slevě 399 Kč.
  • V nabídce obchodu Marks&Spencer je výrazná tyrkysová košile s potiskem listů za 1499 Kč. Tvoří ji polyester a s ohrnutými rukávy třeba k bílým kalhotám bude vypadat skvěle.
  • k3.jpgFoto: Intimissimi, Answear, Marks&Spencer

Čtěte také:

Reklama