5b9179e174f93image.pngFoto: Cellbes

Satén se pro letošní rok umístil na předních příčkách trendů. A to nejen v módním průmyslu, elegantní materiál přesahuje i do interiérů. Závěsy, povlečení, ubrusy či dekorativní polštářky, to jsou ty vůbec nejatraktivnější doplňky, které můžete do prostoru zakomponovat. Pokud zkombinujete magicky fialovou a chladnou šedou barvou, doplníte o zlaté odlesky, dodáte domovu noblesní, především pak nevšední šmrnc. Dávku extravagance vzbudí polštářky s dlouhým chlupem. Motivy květin nejsou pouze jarní záležitostí, v interiéru probudí teplo a pocit útulna v každém ročním období.

5b917cc9473bbimage.pngFoto: H&M home

Výrazné tóny nejsou doménou pouze teplých slunečních dní, jak by se mohlo zdát. Pro letošní rok si své místo vybojovaly i na podzim a v zimě. Nejenže jsou nápaditým prvkem, ale vzbudí v člověku pohodu a harmonii. Takovou barvou je například oranžová a žlutá. Pro nadcházející sezónu se však dominantní stane modrá. Na jemné odstíny blankytné však zapomeňte, neboť prim hraje námořnická modř a tyrkysová, ta je uklidňující jako oceán.

5b9181aade3f7image.pngFoto: Ikea

Masivní křesla, taburetky a ušáci, čalouněný nábytek si v posledních letech získává zpět své sympatie. Retro doplňky v interiérech už dávno nejsou jako pěst na oko, ba naopak. Podléhají trendu, který se již několikátý rok opakuje. Letos tomu nebude jinak. Jestli tedy ještě nemáte své relaxační místo, kde byste si mohla přečíst knihu, pořiďte si jeden z těchto nadčasových kousků. Nebojte se sáhnout po tajemné barvě smaragdu či safíru. Bude příjemným zpestřením.

5b917d2f8f81eimage.pngFoto: Zara home

Milovnice čistých a jednoduchých linií nemusejí zoufat. Jeden z posledních trendů vychází z prostého stylu. Hlavním atributem je dřevo, zemité odstíny a přírodní materiál len. Kombinují se také staré věci s vysoce designovými prvky. Pokud při vyklízení chaty objevíte nějaký poklad po svých předcích, nevyhazujte ho. Vdechněte mu nový život. K tomu vám pomohou moderní látky a barvy. Máte doma starý kufr či truhlu? Zapomeňte na to, že byste se jej zbavily. Poslouží vám jako stylový úložný prostor. Kreativitě se meze nekladou.

Čtěte také:

Reklama