Věděli jste, že existuje až dvě stě uzlů, na které se dá uvázat šátek? Vy je nemusíte samozřejmě všechny znát, abyste si pomocí šátku mohly sestavit kus šatníku. Je mnoho způsobů, jak šátek využít. Ale nepředbíhejme.

Šátek není žádný novodobý vynález, plédy se začaly hojně nosit už počátkem devatenáctého století, ale boom šátků, jak je známe dnes, nastal s rozvojem automobilismu. Je to vcelku pochopitelné, chránily před větrem, deštěm a hmyzem. Dámy je nosily nejprve přes klobouk, na krku, a nakonec přímo na hlavě. Komu by se nevybavil obrázek šarmantní ženy v kabrioletu v hedvábném šátku a černých brýlích. To snad už patří k dobovému koloritu padesátých let.

Dnes bych se chtěla na chvilku zastavit u výjimečných šátků značky Hermes. Já vím, leckterá z vás si povzdechne, že na takový šátek se nikdy nezmůže, ale to přece nevylučuje možnost podívat se, pokochat a najít zajímavou inspiraci. A víte vůbec, proč jsou ty šátky tak drahé? Protože tato značka ctí nade vše řemeslo a každý šátek je originál s vlastním jménem. Dokonce i hedvábí, které se na jeho výrobu používá, se nekupuje, ale tká od nitě, která je speciálně kroucená, aby vlákno mělo dostatečnou pevnost. Vzory se tisknou technikou sítotisku, okraje se zapošívají ručně, což povyšuje každý šátek na unikát.Rok co rok se mění téma. Tím letošním je tanec. Hry stuh, roztočených sukní a pohyb třásní v mnoha barevných variacích se tentokrát staly hlavním motivem. Kočovné národy a nespoutané cikánky jsou inspirací k prezentaci letošní kolekce.
Docela bych brala být na místě modelek. Projíždět se na koni po pláži a pak trávit odpolední siestu rozložená na hebkém hedvábí, poslouchat šum trávy a hudbu cikád.

Ale zpět na zem. Na originální šátek od Hermes mít asi nikdy nebudu, ale něco si přesto odnesu. Inspiraci.
Jen se podívejte na kolik způsobů se dá uvázat šátek nebo šálka.
A nemusí být ani značkový, ani hedvábný, ani drahý!

A co vy, milé ženy-in, nosíte šátky?
Jenom na krku, nebo si troufnete na odvážnější úvaz? Třeba jako top, sukni nebo dokonce šaty?
Napište nám o tom.