Jak se říká, rodiče si nevybíráme. Někdo je za ně vděčný, že je má a snaží se jim jejich dosavadní péči oplatit, pokud to vůbec lze. Jiný s nimi, bohužel, nevychází. Právě druhý případ je i Saša. Tátu zbožňuje, ale mámu od jisté doby nenávidí. Proč tomu tak je? Přiznala se dceři, že je lesbička.

Saša měla to štěstí, že do své dospělosti vyrůstala v harmonické rodině. Alespoň si to myslela. Nikdy si větších problémů v soužití rodičů nevšimla. O to víc ji překvapilo, když její maminka přišla s tím, že je lesbička a chce žít se svou dlouholetou tajnou partnerkou.

Nikdy jsem si nevšimla, že by máma byla v něčem jiná. Doma panovala pohoda, noci trávila s tátou a přišlo mi, že jim to klape. Absolutně to nechápu, protože prý se nejedná o nějaké chvilkové pomatení. To, že je na holky, už nějakou dobu ví.“ Podle slov Sašiny matky se to táhne přibližně deset let. Ulítla na jednom večírku s kolegyní z práce, a právě po této aférce jí vše došlo. „Táta to prý ví asi tři roky. Do té doby máma fingovala i v sexu. Nechtěli nic podnikat, když jsem s nimi ještě bydlela. Tím, že jsem odešla z domu, se vše změnilo. Máma odešla k přítelkyni a táta chudák zůstal sám. Rve mi to srdce vidět ho opuštěného.“

To je onen kámen úrazu, proč Saša mámu momentálně nenávidí. „Celou dobu mi lhala. Teď se tváří ještě ublíženě. Nechápu, jak to tátovi mohla udělat. Vždy nám dával vše, po čem jsme toužili, je to úžasný chlap. Chápu, když to ve vztahu neklape, ale oni byli skvělá dvojka. Navíc nevěřím tomu, že se v ní najednou probudila touha po ženských. Co vím z vyprávění, vždy byla samej chlap a nejednou je lesba?“

lesbičky

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Saša se s mámou nebaví, nebere jí telefony a nechce se s ní vidět. Snaží se každou chvilku být se svým otcem. „Nedávno jsem matku s ní potkala a bylo to odporné. Měla jsem chuť k ní přijít a dát jí facku. Proti homosexuálům nic nemám, ale moje máma? Nevím, jestli budu vůbec někdy schopná jí tohle odpustit.“ Dodává na závěr rozčílená Saša.  

Láska a nenávist jsou city, které se vyživují samy, ale nenávist má z těch dvou delší život.
Honoré De Balzac

Zdroj: www.citaty.net

Čtěte také:

Reklama