Dobrý den, ráda bych taky k Vašemu tématu přidala zkušenost naší rodiny.

Sama jsem byla hospitalizována s chronickou appendicitidou vlastně už loňského roku v červnu. Zákrok proběhl bez komplikací. Jen jsem byla necelý měsíc v pracovní neschopnosti.

Mám sestru, která je o 4 roky mladší a která říkala, že ona by do téhle nemocnice v žádném případě na operaci slepého střeva nešla - máme totiž na chirurgii kamaráda lékaře, který jednak operuje, jednak uspává.

A moje sestra prohlašovala, když si z ní dělal legraci, že teď je na řadě ona, že jí nahou teda neuvidí. Uplynulo 14 dní a moje sestra měla akutní bolesti břicha. Byla na chirurgické ambulanci a bylo jí podle výsledků krve oznámeno, že půjde na operaci, kdy jí bude odstraněn slepák. Ještě než byla přijata a odvedena na pokoj , měla telefon, už jí telefonoval náš kamarád, který se na rozpisu služeb dověděl, že je to právě ona, které mu byla přidána na uspání do plánu operací. Měl z toho mírně škodolibou radost, ale nezapomněl jí zdůraznit, že může jeho přítomnost u operace odmítnout.

Bolesti břicha byly ale velké, tak jí bylo v podstatě jedno, kdo jí uspí. Další měsíce, vždycky když jsme se sešli při nějakém grilování, bylo dáváno k dobru, jak sestra prohlašovala, že ona se teda v téhle nemocnici rozhodně operovat nedá. A neustále se probíralo, kdo je na řadě dál. Tento poprask postupně utichl až do začátku letošního roku.

Před dvěma dny mi volá dcera, že má akutní bolest břicha ,a že jde na chirurgii na operaci se slepým střevem .Na chotbě potkala našeho kamaráda doktora, který z toho měl už opravdu legraci. Dcera se ptala ,zda jí bude uspávat a on že ne, že ona má jinou výsadu, přímo ji operoval. Dcera je nyní zdárně po operaci a pomalu se zotavuje a já doufám, že už to byl poslední člen naší rodiny, který byl v tak krátké době na této operaci. Jinak si budu myslet, že je to v naší rodině infekční.

Šárka

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven


Jak na běžícím pásu.... Nepřeji to ale nikomu dalšímu! :)

Máte za sebou operaci? Dokázali vám zánět rozehnat? Trápil slepák vaše děti? Jaká byla péče lékařů?Trápili vás hladem?Měli jste strach? Následovaly lázně? Znáte nějaký příběh ostatních? Máte v podbřišku pořádného žraloka? Myslíte, že na to má vliv genetika či jídlo?

Pište mi na redakce@zena-in.cz

předmět. střevo

Během dne budeme vaše příspěvky zveřejňovat a autorka jednoho z nich bude odměněna. Balíček pro výherce obsahuje 2x Profi-LACT, doplněk stravy pro udržení střevní mikroflóry, knihu Víme, co jíme, zinek - doplněk stravy a voňavý regenerační olej z granátového jablka.

vyhra

Reklama