Vstupní dveře nejsou pouze vizitkou bytu, ale zároveň musí splňovat celou řadu bezpečnostních funkcí od požárního zajištění a zabezpečení domova před vloupáním po kouřotěsné, zvukově izolační a tepelně izolační vlastnosti. Pak jsou dveře nejen standardně bezpečnostní, ale komplexně bezpečné.

GOLIASNejvětší český výrobce dveří a zárubní společnost SAPELI představuje bezpečné dveře nové generace GOLIAS s vysokým stupněm ochrany (RC3), které nabízí všechny zmíněné parametry. Při zátěžových testech musí odolat mimo jiné páčidlu o délce 70 cm, ruční mechanické vrtačce či delšímu šroubováku. I po jejich zásahu vydrží osazené v zárubni a ochrání váš domov na jedničku.

GOLIAS jsou plné, otočné dvoupolodrážkové dveře 3. bezpečnostní třídy (RC3) s masivním smrkovým rámem o tloušťce 67 mm a s výplní z plné dřevotřísky. Jejich výhodou je dokonalá zvukotěsnost, která je 43 dB, takže dveře maximálně utlumí okolní zvuky z chodby. Jejich protipožární provedení odolá požáru po dobu minimálně 30 minut.

GOLIASKvalitní bezpečnostní dveře odrazují zloděje a snižují pravděpodobnost vykradení nemovitosti až o 80 %. U dveří GOLIAS by se totiž nevítaní hosté museli dostat přes 3 plynule seřiditelné závěsy a 3 pasivní čepy, které tvoří zábranu proti vysazení dveří. Závěsy lze navíc seřídit ve 2 osách. Dveře mají dále 3bodový hákový zámek se závorou, který lze doplnit elektromechanickým pohonem. Hmotnost dveří je 70 kg. Právě váha dveří je jeden z parametrů, který vám naznačí, zda se jedná skutečně o bezpečnostní dveře.

Důležité je také upozornit, že bezpečnostní dveře je vždy nutné osadit do kovové bezpečnostní zárubně zalité betonem a pro plnou funkčnost využít bezpečnostní kování. Pouze v této kombinaci je možné garantovat ochranu v plné míře,“ uvádí Aleš Ullmann, technický a designový specialista společnosti SAPELI.

 

Dveře GOLIAS krásné a sladěné

Vstupní bezpečné dveře GOLIAS můžete dokonale sladit s ostatními dveřmi v interiéru a z druhé strany, z pohledu ze společné chodby v domě, kde se často musí dodržovat jednotný styl, mohou mít zcela jiný design. SAPELI nabízí z každé strany dokonce jiný model dveří. Je ovšem nutné kombinovat stejný povrchový materiál, např. dýha – dýha, CPL – CPL.

 

Speciální vlastnosti a bezpečnostní doplňky na míru

Ke všem zmíněným vlastnostem bezpečných dveří GOLIAS můžeme přidat chytré moderní technologie, které pomohou zajistit ještě větší bezpečnost, jako například digitální kukátko nebo chytré systémy odemykání dveří, stejně jako další speciální vlastnosti.

Klima provedení II. a III. kategorie – dveře určené pro oddělení prostorů se středním rozdílem klimatu (např. koupelny, WC, komory, vstupy z temperovaných chodeb a schodišť) a dveře určené pro přechod z nevytápěných prostorů (garáže, sklepy, schodiště, zádveří apod.) do prostorů vytápěných.

GOLIASKouřotěsné provedení - ochrana proti zdraví škodlivým plynům vznikajícím při hoření

GOLIASDigitální kukátko se záznamem pohybu, které přenáší obraz na malý monitor. Obraz je navíc zaznamenáván na paměťovou kartu v případě, že někdo na dveře zazvoní. Tak i po návratu z dovolené nebo jen z nákupu vidíte, kdo se u vašeho bytu pohyboval. Počet uložených záznamů se odvíjí od velikosti paměťové karty, v průměru se jedná o 10 – 15 záznamů.

GOLIASChytrý systém odemykání dveří - zámek na dálkové ovládání ENTR se ovládá pomocí bezdrátové klávesnice, smartphonu nebo otiskem prstu. Své dveře tak můžete zamykat i z větší vzdálenosti a vždy si ověřit, že jste nezapomněli zamknout.

 

Stručná popiska dveří GOLIAS:

GOLIASNové dveře třetí bezpečnostní třídy GOLIAS perfektně ochrání domácnost nejen před zloději, ale také před ohněm či nadbytečným hlukem ze společných prostor domu. Vybrat můžete z mnoha dekorů dveří, včetně možnosti odlišného provedení na každé straně dveří. Cena bezpečnostních a protipožárních dveří RC3  GOLIAS v provedení Elegant 10, s povrchem CPL je 18 990 Kč bez DPH. Se zárubní a montáží pak 31 280 Kč vč. DPH.

Více na www.sapeli.cz.

Reklama