Redaktorka Marta Pušová tráví svůj čas pracovně na řeckém ostrově Santorini, odkud nám pravidelně posílá svůj malý „deníček“ plný řeckého slunce a zajímavých příběhů... Dnes píše o tématu, které je nám velmi blízké - o módě!

Milý deníčku! Nakupování oblečení jsem vždycky nesnášela a trávit čas pobíháním po obchodech a zkoušením svršků, což pro mnohé ženy znamená zábavu či relax, jsem považovala spíš za utrpení. Což je moje jediné štěstí, protože držet krok s módními trendy na maličkém ostrově jako je Santorini, není vůbec jednoduché.

To, že „shopování“ není zrovna mým koníčkem, ale neznamená, že si občas nechci udělat radost něčím pěkným, a pokud se mi podaří sehnat hezký kousek za rozumnou cenu, mám o to větší radost. Na Santorini ale nemáte moc na výběr. V podstatě jediným „normálním“ obchodem s oblečením za rozumnou cenu na ostrově je Tally Wejl sídlící v hlavním městě Fira. Samozřejmě je zde řada butiků i obchůdků s typicky řeckými outfity, ale ceny jsou turisticky přemrštěné.

2friends

Obchod 2friends

V Kamari jsou pak pouze dva obchůdky, kam si ráda občas zajdu koupit něco pěkného. Prvním z nich je Secret Room a tím druhým obchod 2friends. Ten patří mojí kamarádce Johanně, napůl Řekyni a napůl Belgičance. Ta vyrůstala celý život v Bruselu, před několika lety se ale vydala na dovolenou na Bali, kde potkala svého současného manžela, se kterým vede nejpříjemnější obchod v Kamari. Krom oblečení za přijatelné ceny si zde vyberete z nepřeberného množství doplňků, tašek, bot i plavek. „Nespecializujeme se na řecké oblečení, protože po něm není poptávka. Turistky i Řekyně si u nás nejvíce kupují kousky ve stylu ethno,“ prozradila Johanna a dodává, že v posledních dvou sezónách jsou také hodně oblíbené krajkové šortky a oblečení s krajkovými aplikacemi.

Anna Skoog 1

Anna Skoog v šatech od Vandazzz

Co mě ale dostalo nejvíc, je fakt, že i maličké Santorini má svoji módní ikonu. Je jí manželka mého šéfa Anna Skoog. Anna je původem Švédka, žijící přes zimu v německém Frankfurtu, na Santorini ale se svým synem a řeckým manželem tráví každé léto. Anna má svůj vlastní módní blog a na Instagramu ji sleduje přes 51 tisíc lidí. Denně jí chodí balíčky s oblečením od řeckých i zahraničních značek, jejichž fotky pak zveřejňuje na svých stránkách. A že je na co se koukat! Krom jejího nezaměnitelného stylu a krásného oblečení se totiž můžete kochat nádhernými santorinskými scenériemi, které si Anna pro pořizování svých fotek vybírá.

Anna Skoog 2
AnnieP, Kooreloo a Yiorgos Koulasidis


„Před třemi roky jsem si založila Instagram, ale jen pro legraci a proto, abych mohla sdílet fotky s rodinou, která žije ve Švédsku. Vůbec mě nenapadlo, že o 3 roky později budu mít přes 50 tisíc sledujících. Lidé, kteří chodí na můj Instagram, vlastně vymysleli, ať si založím módní blog. Ten teď funguje dva roky,“ říká Anna, která se podle svých slov vyžívá v barvách, dlouhých šatech a pohodových outfitech. Velmi ji inspiruje také cikánská móda. „Přes zimu, kterou s rodinou trávíme v Německu, zase spíš tíhnu ke skandinávskému stylu,“ přiznává sympatická Švédka.

Anna Skoog 3

Model od Ancient Kallos

Řeckou módu obecně nepovažuje za něčím specifickou, orientuje se spíš na jednotlivé značky a návrháře. „Mým oblíbencem je Yiorgos Koulasidis, od něhož mám asi nejvíc oblečení. Občas vytvoří věci i speciálně přímo pro mě. Celkově jsou řečtí návrháři velmi kreativní, barevní a kladou důraz na ženskost. Rozhodně nejsou nudní,“ tvrdí Anna.

Anna Skoog 4Skoog

Anna Skoog v šatech od EriDeSign a ChristianZen.

„Na Santorini Řekyně módu příliš nesledují. Ještě možná tak v Aténách, ale u nás na ostrově hezky oblečenou Řekyni potkáte málokdy,“ tvrdí Anna, a já její slova mohu potvrdit. Řekyně nemají vkus a jejich outfity bývají v lepším případě jak od kolotoče, v tom horším nemají problém jít ven v teplácích a starém tričku. Pokud tedy chcete být na Santorini in, musíte se inspirovat krásnou Švédkou, která řecké ovzduší nasává plnými doušky!

http://www.vavawoom.com/annamavridis/
https://instagram.com/annamavridis/

Čtěte také:

Reklama