Santorini je půvabný řecký ostrov stejně tak jako jeho jméno. Jeho řecké jméno zní Thíra a vznikl z pozůstatků sopečného kráteru. Ostrov Santorini je nejjižnějším ostrovem souostroví Kyklady. Dokonce je považován za ztracenou bájnou Atlantidu. Je turisticky velmi oblíbený, letní sezóna, díky jeho poloze zde trvá déle.

Na Santorini najdete kromě úžasných pláží a zajímavých letovisek také vinice. Pěstuje se zde překvapivě dobré víno. Na první pohled se vám při příjezdu může zdát, že je zde větrno a sucho, avšak speciálnímu druhu vinné révy - surtiko se zde výtečně daří. Pěstuje se záměrně nízko u země, aby byla chráněna před větrem. Bílá vína - od suchých po sladká obsahují na rozdíl od jiných vín větší procento alkoholu. Určitě je při své dovolené ochutnejte!

Kolem ostrova se rozkládají další sopečné ostrůvky, na které se dostanete výletními loděmi. Neznámější je Thirasia a Nea kameni. Na ostrově Thirasia si můžete najmout pokoj nebo si dát dobrý oběd.

Na co se můžete těšit?

 • Ostrov s bohatou historií
 • Nejunikátnější ostrov středomoří
 • Unikátní architektura vulkanického původu
 • Kolorit místní krajiny a charakteristické malebné bíle malované vesnice
 • Unikátní výhled nad kalderou
 • Azurové moře a pláže s tmavým lávovým pískem

Co byste si neměli nechat ujít?

 • Minojské městečko Akrotiri nejvýznamnější archeologické centrum ostrova
 • Red beach - známá červená pláž
 • Episkopi Gonias - kostel v byzantském stylu a kostely ve Fiře
 • Vulkanický ostrov Nea Kameni
 • Sídlo starověké Théry Pirgos a městečko Oia na severu Santorini s neoklasickou architekturou

Chcete se na ostrov vydat? Užít si zde příjemnou dovolenou? Pak vám rádi doporučíme cestovní kancelář Alex www.ckalex.cz , která již 20 lat bezpečně dopravuje své zákazníky do vybraných destinací.

Přinášíme vám několik tipů na zajímavé last minut zájezdy na ostrov Santorini

Estria

Santorini Hotel Estia ***
30.07. - 10.08. snídaně původní cena 18 840,- nyní po slevě 10 440,-

Velmi příjemný v tradičním stylu postaven hotel Estia, řadící se do kategorie 3 hvězdičkových hotelů. Je situován v jednom z nejpopulárnějších turistických letovisek ostrova - Kamari. Je ideální volbou pro rodiny s dětmi a páry vyhledávající relaxační dovolenou. Hotel s klidnou zahradou,bazénem a pool barem jistě využijí příznivci pasivního odpočinku a naopak pro příznivce aktivního odpočinku doporučujeme dojít příjemnou procházkou na krásnou a velice oblíbenou černou písečnou pláž, která je vzdálená asi 5 minut chůze od hotelu. Písečná pláž s pozvolným vstupem do moře je rovněž vhodná i pro malé děti. Hotel nabízí ubytování v příjemně zařízených pokojích a studiích, které jsou klimatizované s vlastním balkonem.

Hotel a studia doporučujeme všem klientům.

Afroditi

Hotel Afroditi Beach ****
30.07. - 10.08. polopenze původní cena 24 900,- nyní po slevě 22 770,-

Hotel Afroditi Venus Beach je komplex čtyř budov postaven v tradičním ostrovním stylu. Je situován v samotném centru letoviska Kamari v bezprostřední blízkosti pláže. Tento 4 hvězdičkový hotel díky své poloze nabízí okamžitý přístup na pláž tak do centra, kde naleznete spoustu obchodů, restaurací, barů, kaváren. Hotel kromě komfortně vybavených, klimatizovaných pokojů nabízí také zahradu s bazénem, welness centrum , které bude pro příznivce pasivního odpočinku oázou klidu a relaxu. Z hotelového baru si můžete vychutnat překrásný výhled na pláž případně posedět v hotelové restauraci nebo se vydat krátkou procházkou do samotného centra Kamari. Hotel Afroditi Venus Beach bude zárukou příjemné dovolené a uspokojí potřeby a požadavky všech věkových skupin.