Sandra Zelinková je majitelkou svatebního salónu SAN VERITÁ. V rozhovoru se rozpovídala mimo jiné i o tom, proč se rozhodla si salón otevřít, jaká je spolupráce s nevěstami, které jsou někdy trochu více hysterické, než je třeba.

dsJak jste začala podnikat v této branži? Byl to váš dětský sen? Byla jste holčička, která milovala princeznovské šaty…
Podnikat v tomto oboru jsem se rozhodla před necelými sedmi lety. Vůbec to nebyl můj sen, ale jelikož jsem se rok před tím vdávala, tak jsem viděla velkou díru na trhu. Upřímně jsem byla přímo zhrozena, co jsem v salonech viděla.  Navíc jsem jako mladá pracovala jako modelka a často jezdila do Milána, tak asi moje představy byli jiné od toho, co tady trh nabízel. Navíc jsem byla v šoku z neochoty personálu, který mi nenabídl ani vodu natož kafe.

Nicméně holčička, která chtěla být princeznou, jsem byla. Dodnes si pamatuji, jak jsem se navlíkala do babiččiných svatebních šatů a lítala po bytě s punčocháči na hlavě. :-)

Jaké šaty jste si vybrala na vlastní svatbu?
Jak jsem již říkala, vdávala jsem se před 7 lety, takže postupem věku a doby bych určitě své rozhodnutí změnila. Měla jsem hodně extravagantní šaty s velkým výstřihem a velkou, ale hladkou tylovou sukní.

svatební šaty

Baví vás podnikání stejně jako na začátku či člověk přijde o určité iluze?
O iluze jsem přišla velmi rychle. V té době nevěsty ještě nebyly připravené na elegantní krajkové šaty, ale pořad chtěly být princezny obalené ve šlehačce. To, co my jsme nabízeli před několika lety, začaly ženy zde chtít až cca po 3 letech.

plesové šaty

Když víte, to co dnes, šla byste do tohoto druhu podnikání znovu?
Myslím, že ano. Ale zřejmě bych od počátku změnila koncept, který se snažím udělat nyní. Více bych se specializovala na společenské šaty a šaty na denní nošení. Většina klientek si totiž stěžovala na nedostatek šatů na běžné nošení anebo klasických letních šatů, tak jsme se do toho pustili. A musím říct, že to vidím jako krok správným směrem. Takže kdybych byla nyní na začátku, tak bych se možná zcela vykašlala na svatební šaty, které jsou velmi nákladné a raději více investovala do jiných šatů.

Co konkurence, je to boj na ostří nože? Nebo to nepociťujete?
Samozřejmě konkurence v tomto oboru je veliká, ale vůbec o tom nepřemýšlím. Snažím se to dělat jinak a po svém. S některými majitelkami jiných svatebních obchodů mám i docela hezký vztah.  Navíc je to rozhodnutí klientů, kde si nakonec půjčí anebo koupí své šaty. Mým úkolem je mít takové zboží, aby to bylo právě u nás.

Ale největší problém dnešní doby jsou šaty z Číny, které si české ženy s oblibou objednávají. S jejich cenami prostě značkové obchody nemohou bojovat. To je jako Gucci z Pařížské ulice anebo z tržnice. Upřímně to vůbec nechápu, že si někdo na svůj velký Den koupí takovéto leckdy hrůzostrašné šaty a o materiálu radši mluvit nebudu. Ale je to každého věc.

šaty

Říká se, že nevěsty jsou občas trochu hysterické, souhlasíte? Máte nějakou vtipnou historku?
Jsou nevěsty, které řeší šaty i rok dopředu a podle mého názoru je to nesmysl. Za ten rok už se vám vůbec nemusí líbit. A pravdou je, že některé jsou velmi hysterické. Bohužel žádné vtipné historky se u nás nedějí, většina žen k výběru šatů přistupuje velmi seriózně.

Kolik šatů v salonu máte? Ať už svatebních či plesových?
Odhaduji to na cca 200 šatů, ale nikdy jsem to nepočítala.

Vybere si u vás každá žena?
Upřímně musím říci, že ne. Jak jsem již řekla, nemáme moc šlehačku ani volánky a to ani u svatebních ani u společenských šatů. A nemáme ani moc šatů ve větších velikostech od velkosti 46.

Dokážete zákaznici říct, že jí šaty prostě nesluší?
Dříve jsem to říkala, ale časem jsem zjistila, že většinu zákaznic náš názor úplně nezajímá.

San Veritá

www.sanverita.cz

Foto:Facebook Svatební salón SAN VERITÁ

Čtěte také:

Reklama