Sandra BullockTitulní roli v romantické komedii Návrh ztvárnila hollywoodská herečka Sandra Bullocková, kterou jistě znáte i z filmu Slečna Drsňák. Film režisérky Anne Fletcherové v úterý představila distribuční společnost Falcon, která jej 27. srpna uvede do českých kin.

Bullocková v Návrhu představuje knižní vydavatelku Margaret, která se vydává za snoubenku svého nic netušícího asistenta Andrewa, aby se vyhnula deportaci do rodné Kanady. Andrew je schopný její plán podpořit za dodržení několika podmínek. Sebevědomá žena tak musí navštívit jeho rodiče na Aljašce, kde čelí řadě komických situací. Po stopě jí navíc jdou úřady, a tak je potřeba původně nevinný návrh dotáhnout do konce.

„Komedie mi vždycky vyhovovaly a baví mě ze všeho nejvíce. Sandra Bullocková je ženský komediální genius. Skutečně neexistuje nikdo, kdo by se jí vyrovnal. Ohromně na mě zapůsobila její profesionalita, talent, způsob myšlení i smysl pro humor,“ řekla o představitelce hlavní role režisérka Fletcherová, která loni v kinech bodovala s komedií 27 šatů.

Bullocková charakterizuje Margaret jako postavu prosazující spíše mužské postoje: „Role byla napsána tak, jak se obvykle píší mužské role, které bývají nejlepší. Muži mohou být ve filmech protivní a legrační zároveň, ale ženy takové často nebývají.“

Návrh měl premiéru v amerických kinech v polovině června a dosud utržil 128 milionů dolarů, což představuje nejlepší výsledek v celé filmografii Sandry Bullockové.

Reklama