Legendární Sandokan, Tygr z Mompračemu, v podání uhrančivého Kabira Bediho zřejmě nikdy nezestárne. Opět se ohání mačetou na televizních obrazovkách a pevně věřím, že zaujal nejedno dívčí srdéčko, ačkoliv současná konkurence v podobě všudypřítomných upírů a dalších pochybných existencí, které miluje dnešní mládež, je převeliká.

SandokanKdyž jsem vloni vyklízela starou skříň u rodičů, vrátila jsem se na pár chvil do počátku osmdesátých let. V televizi tehdy běžel právě italský seriál Sandokan, který jsme ve třídě všichni pečlivě sledovali, a mít placku z pouti s hlavou sexy malajského piráta byla ta největší frajeřina.

Přesně si pamatuji, jak dávali poslední díl a jak nám smrt krásné lady Marianny, Perly z Labuanu, vehnala slzy do očí. Celý ten závěr jsem měla nahraný na audio kazetě (video tehdy ještě nikdo v mém okolí neměl) a já slovo od slova přepisovala do velkého sešitu, kam jsem si následně nalepila vlastnoručně vyvolané černobílé fotografie, které jsem si nafotila přímo z televize. Ještě je mám schované, řekl by Čochtan (věta zaznívá v jednom z nejznámějších divadelních dialogů s názvem Čochtan vypravuje, kde si Jan Werich jako vodník Čochtan vypravuje s dívenkou Káčou, poznámka redakce).

Kabir Bedi: Taky jste ho milovaly?

Charismatický poloviční Ind (matka byla Angličanka) pobláznil celý svět. Ženy a dívky ho milovaly pro jeho pohled a přitažlivé tělo, kluci a chlapi obdivovali bojového ducha. Moje pobláznění muselo být tehdy opravdu velké, protože jsem si zřejmě byla schopna představit, že bych s podobným chlapem odešla do daleké tramtárie, kde nejsou čisté záchody ani kavárna Starbucks (no ta nebyla v té době ještě ani u nás) a s úsměvem na rtech s ním sdílela malou chýši. Ach, ty hormony!

Sandokááán, Sandokááán

Písnička ze Sandokana, kterou u nás v době největší popularity obratně přezpívalo duo Kotvald-Hložek, se hrála snad na všech diskotékách po celém světě. Mimochodem chytlavá melodie pochází z dílny sourozenecké dvojice De Angelis, která si někdy říkala také Oliver Onion, a najdeme je podepsané pod takovými hity jako Santa Maria, nebo filmovými popěvky z Jestli se rozlobíme, budeme zlí (Bud Spencer a Terence Hill), moderní pohádky Cindy s Bonnie Bianco a samozřejmě Černého korzára (opět s Kabirem Bedim). Že pamatujete? A pohvizdujete? No ano, Italové mají prostě muzikálnost v krvi.

Kabir Bedi: Věděli jste, že...

  • hrál v pohádce Zloděj z Bagdádu, kterou u nás v éře Sandokanománie dávali v kinech
  • zápornou roli si střihnul v jednom díle Jamese Bonda (Chobotnička)
  • navštívil Českou republiku a byl hostem show Jana Krause Uvolněte se, prosím (k dohledání na youtube)... a ano, je to stále fešák! :-)

Myslete si, že jsem blázen, ale nedávno jsem si tričko se Sandokanem koupila přes internetový obchod... to moje staré, tisíckrát vyprané, totiž skončilo někde na propadlišti (osobních) dějin... trocha nostalgie nikoho nezabije, ne? A krásně se v něm uklízí. :-)

A co vy? Kdo byl váš dívčí hrdina a máte ještě schovanou nějakou vzpomínku na něj?

Reklama