Na tu dovolenou jsme se všichni strašně těšili. Odjíždělo nás do Řecka celkem 13 rodinných příslušníků. Nebrali jsme to číslo moc vážně, ale asi jsme měli. Už cesta tam byla komplikovanější, v Brně jsme 2x vystupovali z letadla, kvůli nějaké poruše, takže jsme na místě byli se zpožděním a místo teplé večeře byla studená. Když jsme ale viděli krásné pokoje s výhledem na moře, nějaká studená večeře nám byla ukradená. Další den dopoledne byla uvítací schůzka. Vyslechli jsme si, že Řecko je téměř bez kriminality, my jsme na jednom z nejkrásnějších, nejbezpečnějších, nejteplejších ostrovů s čistou a bezpečnou vodou, kde přes léto nikdy neprší.

Byli jsme nadšeni. To jsme ale nevěděli, že zákon schválnosti se doposud někde schválně schovával a umínil si vylézt zrovna po našem příjezdu. Mladší dcera si s přítelem nafoukli matračku a vyrazili na moře. A bylo vymalováno. Přítel seskočil z matračky v místě, kde podle místních by měl být mořský ježek tak v poměru 1:1000000. A co myslíte? Byl tam a ne jeden! Přítel měl nespočet bodlinek v jedné a pár v druhé, kulhal, že by mu to mohl sám Joffrey de Peyrac závidět. Ani na pohotovosti nepomohli, horký olejíček nebyl nic platný, a tak kdokoli, kdo měl volnou chvilku a náladu, hrabal se Kubovi pinzetou v jeho šlapkách. Bodliny mu vylézaly ještě půl roku po příjezdu z dovolené. A to není všechno. Další den propukla bouře, ale jak jsem stará, ještě jsem takovou neviděla a už bych takovou nechtěla zažít. Místní kroutili hlavami a personál hotelu měl v očích děs.

Hotel neměl okapy, nač by taky, když tam téměř nikdy neprší, že? Během chvilky se schodištěm valila voda, a co myslíte: kam? Zase do pokoje dcery s přítelem. A poněvadž měli pokoj v přízemí s terasou, z druhé strany jsme pozorovali, jak se bazén zaplňuje vodou a už jsme ho viděli na návštěvě v kufrech i v posteli dcery. Ale Kubu humor neopustil a neohroženě stál v balkonových dveřích připraven bránit čest své milované. Naštěstí jak rychle bouřka přišla, tak rychle odešla. Nastoupila úklidová četa, postižení dostali ouzo - výborné pití, litovala jsem, že náš pokoj byl suchý. A věřte nebo ne, pak už jen mou ségru podrápala všudypřítomná kočka, mamku popíchala včela a manželovi praskl ušní bubínek, protože i přes můj razantní zákaz se potopil do hloubky, kterou zvládal ve 20, a zapomněl, že je mu 50 let. I přes to všechno to byla krásná dovolená a hlavně nezapomenutelná. My všichni jsme si přivezli neopakovatelné zážitky a Kuba navíc i nějakou tu bodlinku.

LudPa


Vyhlašujeme další ze soutěžních témat, a to: „Nejzajímavější suvenýr z dovolené“. Pochlubte se, šokujte, inspirujte ostatní, vyvolejte závist, lítost i smích. Vypište se ze své radosti i zklamání. Vše je dovoleno jak fotografickou, tak písemnou formou. Moc se těšíme po celý pátek na redakce@zena-in.cz!

Reklama