Najít ve světě město, které by bylo takhle originální a jedinečné, byste jen těžko hledali. San Francisco má kouzlo a vy byste ho během cestování po Americe neměli nechat ujít.

San Francisco sice nepatří mezi průvodcovské a cestovatelské favority Ameriky, ale věřte, že navštívit Kalifornii a nezavítat do tohoto města, to by byl doslova hřích.

San Francisco

Možná, že „Frisco“ není největší nebo nejzářivější, ale já osobně ho považuji za jednu z nejkrásnějších metropolí, kterou jsem měla tu čest navštívit. Jeho svéráznou atmosféru, styl a vlastně i vůni, tu si prostě musíte zamilovat.

Možná je to tím typickým kopcovitým profilem, malebnými čtvrtěmi, slaným ovzduším nebo dokonalými parky, z nichž se vám ani po několika hodinách nebude chtít. Nelze zapomenout ani na legendární most Golden Gate nebo věznici Alcatraz, dominanty, kvůli kterým tam turisté jezdí nejčastěji.

Zajímavosti San Francisca

San Francisco

Do San Francisca se vracím pravidelně již několik let. Za tu dobu už ho mám prochozené skrz naskrz. Miluji to tam. Je tolik jiné, a tak moc se liší od historické Prahy, majestátného New Yorku, prosluněného Los Angeles, romantické Paříže nebo kosmopolitního Berlína. „Frisco“, jak mu říkají místní obyvatelé, je městem uměleckým, plným rozmanitých kultur a jedinečných míst. Pokud se toužíte rozplývat a užasnout téměř na každém rohu, je toto město správnou volbou.

První cesta sem by měla být bezesporu tou klasickou – turistickou. Neobejdete se bez přechodu dva a tři čtvrtě kilometrů dlouhého mostu Golden Gate, cesty na Alcatraz a nahlédnutí do cely slavného mafiána Al Capona. Nemůžete si ani nechat ujít nejklikatější ulici ve městě – Lombard Street, zátoku plnou lachtanů nebo projížďku místní samospádnou tramvají Cable Car, kterou jistě znáte z filmů. A chcete-li si jen trochu užít dokonalou atmosféru hippies, projděte si legendární ulice Haight-Ashbury, kde právě toto hnutí vznikalo.

Čeho si ve „Friscu“ dopřát

San Francisco

Ať už jedete kamkoli, nikdy nezapomeňte ochutnat místní kuchyni. Sanfranciskou klasikou jsou rybářské doky Fisherman's wharf plné trhů a restaurací. Takový krab nebo humr je tu vynikající. Nevynechejte ani opravdický burger, mléčný koktejl, a nakonec to nejlepší - sendviče, které vám přímo před vašimi zraky udělají v každém supermarketu. Sníte si je v parku, na trávě, podobně, jako to dělají místní obyvatelé o polední pauze.

Je snadné se v San Franciscu cítit přirozeně a jako doma. Stačí jedna návštěva a už se sem budete chtít vracet pořád a pořád. Tak jako já...

Nezapomeňte si přečíst:

Reklama