Zařízení Samsung GamePad a aplikace Mobile Console umožňují spouštět na mobilních zařízeních propracované hry určené pro herní konzole.

Společnost Samsung Electronics Co., Ltd., přední světová společnost v oblasti mobilních technologií a digitálních řešení, představila v reakci na rychle se rozvíjející globální trh s mobilními hrami zařízení GamePad a aplikaci Mobile Console. Jejich cílem je obohatit herní zážitek na přístrojích oblíbené řady GALAXY. Uživatelé tak mohou ušetřit peníze a vychutnat si hry v kvalitě odpovídající herní konzoli bez nutnosti utrácet za samostatný hrací systém.

Samsung

GamePad promění chytrý telefon nebo tablet Samsung GALAXY v přenosnou, nebo dokonce domácí herní konzoli. Do jeho odolného ocelového rámu se dá vložit mobilní zařízení o velikosti od 4 do 6,3 palců. Spárování probíhá přes Bluetooth a u zařízení s operačním systémem Android 4.3 (např. GALAXY Note 3, S4, Note II a S III) je umožněno také jednodušší propojení GamePadu pomocí technologie NFC. Přes HDMI kabel nebo funkci AllShare Screen Mirroring mohou uživatelé připojit zařízení také k televizi a vychutnat si zážitek ze hry opravdu ve velkém.

Stiskem tlačítka „Play“ lze snadno spustit aplikaci Mobile Console, což je nová integrovaná aplikace společnosti Samsung pro hry. Aktivuje se ve spojení s GamePadem a umožňuje vyhledávat a nakupovat hry, které využívají gamepady. Aplikace Mobile Console nabízí hry z celé řady kategorií:

  • závody – např. Need for Speed™ Most Wanted od společnosti Electronic Artsa Asphalt 8 od společnosti Gameloft: Airborne;
  • střílečky – např. Modern Combat 4:  Zero Hour;od společnosti Gameloft;
  • sportovní hry – např. Virtua Tennis™ Challenge od společnosti SEGA;
  • akční tituly – např. Gangstar Vegas od společnosti Gameloft.

Aplikace Mobile Console je ke stažení v obchodě Samsung Apps nebo poklepáním na tlačítko „PLAY“ umístěné na GamePadu. Nabízí 35 samostatných her, přičemž v roce 2014 přibude mnoho dalších titulů.

Samsung

Uvedení na český trh je plánováno na leden 2014 za cenu 1 999 Kč s DPH.

Specifikace výrobku Samsung GamePad

Kompatibilita

Kompatibilní s OS Android 4.1 a vyšším (bez NFC, Mobile Console).

Plně kompatibilí od OS Android 4.3.

Konektivita

Bluetooth® v3.0, NFC (zařízení Samsung s operačním systémem Android 4.3 nebo vyšším)

3.0 class 2, HID

Ovládací klávesy

 - D-Pad (8směrný)

 - 2 analogové joysticky

 - 4 akční tlačítka a 2 tlačítka spouště

 - tlačítko pro výběr a tlačítko start

 - tlačítko PLAY (zařízení Samsung s operačním systémem Android 4.3 nebo vyšším)

Rozměry 137,78 x 86,47 x 31,80 mm, 195 g
Baterie Dobíjecí 160 mA
Barva Černá

* Veškeré funkce, vlastnosti, specifikace a další informace, které jsou v tomto dokumentu uváděny a týkají se výrobků, mimo jiné včetně informací o výhodách, designu, ceně, součástkách, výkonu, dostupnosti a funkcích výrobku, jsou nezávazné a mohou se bez předchozího upozornění změnit.

Reklama