Cílem programu je úspěšně nastartovat jejich kariéry a přiblížit je k životním snům jako je návrat na univerzitu, vlastní e-shop, kariéra politika nebo psycholožky. Vše za materiální a finanční podpory společnosti Samsung.

sance3.jpg

Účastníci projektu Samsung Tvoje šance s manažerkou CSR projektů společnosti Samsung Zuzanou Mravík Zelenickou (druhá zprava) a projektovou manažerkou projektu Lucií Mairychovou z ops Nadání a dovednosti (druhá zleva)

„Rozhodli jsme se pomoci mladým lidem, jejichž rodiny potkaly nepříznivé životní okolnosti, kvůli kterým se buď nemohou naplno soustředit na využití svého potenciálu, nebo na jeho rozvoj nemá rodina prostředky,“ popisuje okolnosti vzniku projektu Samsung Tvoje šance Zuzana Mravík Zelenická, manažerka společensky odpovědných aktivit firmy Samsung.

sance.jpg

Devět statečných
Novou životní šanci, know-how expertů, odborné kariérní vedení a mobilní telefon s notebookem dostane celkově devět dospívajících z České republiky a Slovenska. Účastníky vybrala společnost Samsung ve spolupráci s neziskovou organizací Nadání a dovednosti, která organizuje projekty zaměřené na podporu různě znevýhodněných mladých lidí a jejich začlenění do společnosti. Komise při jejich výběru kladla důraz na co největší odhodlání překonávat životní překážky a motivaci pomáhat svým rodinám a blízkým.
„Jedním z cílů projektu Samsung Tvoje šance je výchova pozitivních vzorů pro vrstevníky účastníků. Věříme, že právě pozitivní vzory dokáží člověka motivovat k píli, vytrvalosti a těm nejlepším výkonům. A to je přesně to, co mladí lidé, jejichž rodina není v nejkomfortnější situaci, potřebují. Vidět, že se vyplatí poprat o své šance a jít životnímu štěstí naproti,“ vysvětluje Zuzana Mravík Zelenická ze společnosti Samsung.

80 hodin s lektory a celoroční kariérní poradenství
Páteří bezmála ročního programu je pět víkendových workshopů, během kterých účastníci projdou školeními od odborníků na finanční gramotnost, osobní prezentaci, sociální sítě, IT a technologie či obchod. Smyslem seminářů je poskytnout jim dostatečný vhled do aktuálních možností i případných nástrah moderního světa, ve kterém efektivní využívání technologií hraje prim.
„Unikátnost našeho projektu Samsung Tvoje šance spočívá hlavně v celoročním vedení účastníků ze strany kariérní koučky Petry Drahoňovské, která jim bude průběžně dávat zpětnou vazbu na jejich snažení a výsledky a bude s nimi konzultovat, jak se co nejdříve a nejefektivněji dostat ke svým životním cílům,“ říká Mravík Zelenická a doplňuje, že „právě díky takovému expertnímu vedení si všichni osvojí důležité návyky, sebereflexi a plánování konkrétních kariérních kroků a mají velkou šanci být úspěšní.“

sance1.jpg

Zanalyzovali silné a slabé stránky
Úvodní workshop s kariérní koučkou Petrou Drahoňovskou se zaměřil na práci s životními vizemi, profesními cíli a na přípravy individuálního rozvojové plánu.
„Každému jsem pomohla s nastavením individuálního rozvojového plánu podle jeho aktuálních profesních vizí a pomohla jsem je rozdělit do konkrétních cílů a kroků. Tento plán je něco jako „mapa“ každého účastníka, kterou se se bude v následujících měsících řídit. Pro její vytvoření bylo základem zmapování základního pohledu na to, kdo jsem, co si přináším z minulého roku, a kam chci v novém roce směřovat. Na tom jsme pracovali pomocí Kariérového
diJÁře, což je nástroj pro tzv. self career management, tedy vědomé řízení kariérních rozhodování,“ popsala průběh a výsledky prvního setkání kariérní koučka Petra Drahoňovská, která bude pro účastníky jedním z hlavních průvodců projektem Samsung Tvoje šance a účastníci s ní budou v průběhu celého projektu komunikovat. „Plnění plánu budu s každým zvlášť průběžně konzultovat a podporovat je v tom, aby opravdu došli tam, kam měli naplánováno, a aby cesta byla maximálně efektivní.“

Přehled a nové dovednosti.
Na druhém workshopu účastníci absolvovali školení o finanční gramotnosti a trhu práce. Seminář s praktickou částí se věnoval efektivitě a využití nástrojů od Google pro osobní i studijní účely.
Druhý den víkendového setkání opět vyplnila vyhodnocení dosavadního pokroku v rámci osobního rozvojového plánu a konzultace s kariérní koučkou Petrou Drahoňovskou.

Během dalších dvou workshopů budou účastníci projektu Samsung Tvoje šance rozvíjet svou osobní prezentaci, osvojí si využití různorodých online nástrojů a od odborníků na sociální sítě se dozví, jak je využít k úspěchu svého podnikání a komunikaci se zákazníky.

Cestu „devíti statečných“ projektem Samsung Tvoje šance můžete sledovat na facebookovém profilu projektu: https://www.facebook.com/tvojesance/

5b5efb319f8b3sance3.jpg

Samsung Tvoje šance 2018
Stejné šance pro všechny. Celoroční podpora, nové dovednosti a technologie, které je přiblíží vysněné kariéře. Jinak by svoje sny museli „pohřbít““ a šli by vydělávat, aby se uživili. Pro mladé lidi ze sociálně slabých či neúplných rodin není vůbec snadné přemýšlet o budoucnosti v oboru, který je opravdu baví. Jejich dny jsou mnohem víc o životním minimu než o snech. Jsou to právě životní okolnosti a chybějící prostředky, které jim brání jít za vysněným studiem vysoké školy. Samsung vybral ve spolupráci s obecně prospěšnou společností Nadání a dovednosti šest šikovných mladých lidí z České republiky a tři ze Slovenska a obrátí jim během ročního projektu Tvoje šance život naruby. V tom nejlepším. Každého si vezme pod křídlo kariérní poradkyně a odborní mentoři z marketingu, technologií nebo prodeje. Vy budete moci sledovat, jak se jim daří. Krůček po krůčku. Sledujte nás na a FB https://www.facebook.com/tvojesance/ .
 
Nadání a dovednosti, o. p. s.
Nadání a dovednosti, o. p. s., je nezisková organizace, jejímž posláním je pomáhat dětem z dětských domovů a pěstounských rodin s kariérním rozvojem a s prvními kroky do samostatného života. V rámci vzdělávacího projektu Rozhled pomáhá již pět let zprostředkovat dětem první kontakt s pracovním světem. Rozhled úspěšně absolvovalo 333 dospívajících. Celkem jejich projekty prošlo již 507 dětí. Více na www.nadaniadovednosti.cz .
 

Reklama