l

Malý kvíz pro vás: Tento vypracovaný hrudník a naducané, ocelové paže patří A) pěknému chlapovi B) pěknému ženovi?...

Možná se svým názorem zůstanu mezi vámi jako siroteček, ale já bych jako Samson v sukni vypadat nechtěla ani omylem.

Představuji si svých 159 cm a 45 kg v obležení svalové hmoty. Nejspíš bych vypadala jako zakrnělý gorilí samec a po několika letech, kdybych skončila s aktivním tréninkem, jako výstavní Shar-pei.

Co je k tomu vede?

jSvého času jsem vyslýchala známou jedné kamarádky, která se kulturistice aktivně věnovala a která na mě působila jako všechno možné, jenom ne jako žena.

Její hlas připomínal hlas pana Moravce a celkově působila skutečně jako celkem hezký chlapík. I když musím uznat, že v civilu nebyla mastná jako knedlík a měla docela hezký zadek. To je ale všechno.

Její poprsí vypadalo skutečně spíše jako dva vypracované svaly a stehna měla tak pevná, že si nemohla dát pomalu nohu přes nohu, protože by se jí ta vrchní odpérovala do vzduchu. Při pohledu zezadu to působilo dojmem, že si ze svetru zapomněla vyndat ramínko.

Samozřejmě jsem se zeptala, co ji na tomto ryze mužském druhu sportu přitahuje. Odpověděla svým basem, že se jí to prostě líbí. Inu, když se jí to líbí…

Největší legrace ale byla, když jsem měla tu čest poznat jejího přítele.

Byl o půl hlavy menší, s ptačím hrudníčkem a úzkým obličejem. Vypadal vedle ní jako dietní párek. Byl z ní ovšem očividně zcela vedle. Evidentně si v její přítomnosti připadal v bezpečí. Schovala by ho klidně celého pod jednu paži.

Umím si představit, co by se stalo, kdyby mu chtěl někdo zkřivit jen jediný z jeho pěti vlasů. Patrně by útočník po jedné její ráně strávil zbytek života v kotrmelcích.

Na můj dotaz, zda něco bere, měla jsem tím na mysli nějaké hormony, odpověděla, že ne. To se mi ale zdálo až neuvěřitelné. Faktem je, že tato žena se umísťovala na předních příčkách a z několika klání, dokonce mezinárodních, si přivezla řadu ocenění. Nechci být hnusná, ale klidně by vyhrála i soutěž „muž roku“, kdyby se účastnila.

Jak to vidí jiní?

Oslovila jsem v rámci miniankety i zástupce obou pohlaví s jednoduchou otázkou: Líbí se vám ženy kulturistky?

sSoňa Köglerová

Přijde mi, že je to ryze mužská záležitost. Taková žena podle mě nemá na sobě nic ženského, ani si neumím představit, že by se nějakému muži líbilo, ale nějaký takový se jistě najde. Osobně bych do toho rozhodně nešla.h

Jan Sedlák

Nechtěl bych takovou ženu ani omylem. Upřednostňuji krev a mléko. Jakýsi model ženy. Nerad bych se obával, že se o ni v intimní chvíli uhodím. Myslím, že líbit by se taková postava mohla zase jenom muži kulturistovi, a asi ani to nebude pravidlem.

A co vy?

Chtěly byste vypadat třeba takto? Když to řeknu kulantně, myslíte, že tato žena se vědomě hlásí ke svému pohlaví?

s

Co podle vás vede ženy k takovému druhu sportovní aktivity? Jak podle vás bude tato žena vypadat, až skončí s aktivním tréninkem? Myslíte, že vrcholová kulturistka mluví pravdu, když říká, že v tom nejsou žádné hormonální podpůrné prostředky na principu testosteronu a že se k takovémuto tělu propracovala jen a jen tréninkem?

Znáte nějakou ženu kulturistku?

Jste některá z vás kulturistka? (A teď, vzhledem k obsahu článku, tajně doufám, že NE) :-)))