web-flyaway-shampoo-bar-2019.jpg

# 1 Lush Flyway hair
Jednička mezi šampuky pro jemné vlasy. V popisku se píše „pro fakt jemné“ a můžeme potvrdit, že jde o jeden z těch nejlepších, co jsme kdy vyzkoušely. Obsahuje mořskou sůl, kterou Lush získává ze solných pánví. Ta se postará o objem. Citrusová silice očišťuje vlasovou pokožku a vlasy jsou po ní lesklé a hebké. Kromě toho krásně voní, božsky pění, dlouho vydrží a vypadá jako drahokam. Radost s ním mýt vlasy i ho mít vystavené v koupelně.
280 Kč, Lush

10813-almara-soap-konopne-mydlo-90g-1-.jpg

#2 Konopné mýdlo Almara Soap
Obvykle nemáme v lásce, když je něco dva v jednom. Mýdlo od Almara Soap však zvládne efektivně umýt tělo i vlasy, a je tak ideální verzí na cestování. Vlasy jsou po něm hebké, nadýchané a díky konopným semínkům rychleji rostou. Kokosový olej se postará o hebkou pokožku.
139 Kč, Zemito

Zatímco šampuky od Lush obsahují bezpečnou syntetiku, která na vlasovou pokožku ani vlasové vlákno nemá vliv, ty z Almara soap jsou zcela přírodní, a tak tolik nepění

154-edinburgh-skincare-tuhy-sampon-lemonazing.jpg

#3 Edinburgh Sinkcare
Šampon, který je skvělý především pro ženy, které mají vlasy nejen jemné, ale i trochu zničené. Obsahuje totiž bio panenské nerafinované bambucké máslo, kokosový, olivový a arganový olej. Při pravidelném používání si dokáže poradit s chronicky se mastícími vlasy a narušeným vlasovým vláknem. Nečekejte velký objem, ale převratnou změnu pokožky hlavy.
270 Kč, whiteorchid.cz

61-sampon-lopuch-a-konopi.jpg

#4 Lopuch a konopí
Všechny ženy, které se jen trochu zajímají o vlasy vědí, že lopuch a konopí jim prospívá. Přesně tyto dvě složky obsahuje šampon, který vyrábí malá firma Levandulový dům v Hradci Králové. Dobře pění a vlasy po něm zůstávají krásně svěží. Když ho budete používat dlouhodobě, uvidíte rozdíl v objemu.
129 Kč, Levandulový dům

Bez-nazvu.jpg

#5 Alverde kokos a bambucké máslo
Tento šampon nebyl zrovna trefou do černého. Doporučujeme ho spíše pro vlasy pevnějšího typu. Dobře pění, ale vlasy jsou po něm splihlé a nemá žádný výrazný účinek na pokožku hlavy. I přes skvělé recenze na webu, nejde o šampón, do kterého bychom šly znovu.
144 Kč, DM drogerie

ImgW.jpg

#6 FOAMIE Hibiskiss
Tuhý šampon Foamie Hibiskiss jsme objevily v běžné drogerii a chtěly ho vyzkoušet. Zvolily jsem variantu na poškozené vlasy. Šampon příjemně voní a nápad se šňůrkou na pověšení nám přišel skvělý, je navíc mírně zahnutý a dobře se s ním pracuje. Malé zklamání přišlo v menší pěnivosti, ale při druhém cyklu umývání to bylo o poznání lepší. Náš pocit ze šamponu není kladný ani záporný. Nepřišlo nám, že by vynikal nad ostatními, ale zároveň nedráždil citlivou vlasovou pokožku. Velké plus je v ceně a ekologickém dopadu.
89 Kč, Rosmann