Každý, kdo se někdy setkal na vlastní kůži s problémem zvaným lupy, moc dobře ví, jak dovedou člověku znepříjemnit život. V práci i v soukromém životě docela překáží, když vaše ramena a kštice vypadají jako zasněžené. Existuje spousta šamponů, které mají na sobě napsáno, že jsou určeny na vlasy s lupy, ale jen některé z nich se mohou prohlásit za skutečně léčebné.
Pokud se chcete lupů zbavit rychle a na dlouho, vyzkoušejte šampon Nizoral, který působí přímo proti příčině tvorby lupů, tedy proti kvasince Pityrosporum ovale. Tento šampon obsahuje jako jediný u nás antimykotikum ketokonazol, které ničí přemnožené kvasinky. Jeho účinná látka se váže na keratin, který je jednou ze základních stavebních látek kůže, a to mu umožňuje působit nejen po dobu mytí vlasů, ale i dlouhou dobu po jeho použití. Kvasinky jsou tak dlouhodobě pod kontrolou.
Nizoral nezpůsobuje závažné podráždění kůže ani nemá žádné nežádoucí účinky na organizmus, protože není absorbován pokožkou. Používá se dvakrát týdně po dobu čtrnácti dnů až měsíce. Jelikož tendence k tvorbě lupů může přetrvávat po řadu let, je dobré nedat kvasinkám šanci opětovně způsobit potíže. Pro udržovací léčbu a prevenci stačí pravidelné mytí šamponem Nizoral jednou týdně. Při léčbě i následné prevenci je možno kombinovat používání šamponu Nizoral s běžnými kosmetickými šampony.

Více o vlasech a péči o ně najdete na internetové stránce www.doktorvlas.cz.