Šampon na vlasy, výrobek, bez kterého si nedovedeme představit náš každodenní život, se letos dožívá úctyhodných 100 let.

Historicky první šampon obsahoval fialkovou vůní a dnes už proslulé logo s "černou hlavou". Byl vyroben v roce 1903 v Německu. Objevitelem tohoto malého zázraku, bez kterého se dnes neobejdeme, je pan Hans Schwarzkopf, jehož odkaz nacházíme v našich koupelnách do dnes.
To, co se pro nás stalo v současnosti takřka každodenní samozřejmostí, bylo ještě před sto lety doslova revoluční novinkou: ŠAMPON.

Hans Schwarzkopf otevřel v roce 1898 první drogerii v Berlíně a potom se několik let věnoval výzkumu a vývoji. Netrvalo to dlouho a šampon byl na světě. Byl to onen první práškový šampon vonící po fialkách. Stál dvacet feniků, na německém a evropském trhu byl první svého druhu a stal se, označen vlastním logem, prvním značkovým výrobkem v oblasti vlasové kosmetiky.
To však byl jen začátek. Do roku 1917 (tehdy výrobu dočasně pozastavila 1. světová válka) se objevily na trhu další druhy šamponů - heřmánkový, vaječný, s výtažkem z bylin, sírový, lanolinový. Od října 1919 byla pod názvem "Schaumpon" opět zahájena výroba. Ještě pár let trvalo, než se na evropském trhu objevil první tekutý šampon ve variantách Kamille (heřmánek) a Teer.

A následovaly další úspěchy.
Rok 1931 přinesl první pečující šampon, dva roky poté se objevil první nealkalický šampon a v roce 1934 první šampon určený exkluzivně pro kadeřnické salony.
Rokem 1949 se datuje vstup značky Schauma ve formě tzv. krémového šamponu.
Název této značky tedy vznikl z obecného označení pro šampon a pochází z dílny jeho objevitele.
Současná Schauma myje, pečuje a zkrášluje vlasy spotřebitelek a spotřebitelů v asi 30 zemích světa. V České republice ji můžeme koupit v devítí variantách šamponu, dvou šamponech pro děti a v šesti variantách balzámů.
Dílna pana Schwarzkopfa v dnešní době ale nabízí i cíleně zaměřenou péči o vlasy a hloubkovými regeneračními účinky. Takovou něhu poskytují výrobky prémiové značky Gliss Kur.
V roce 1971 následovala značka Cliss a v roce 1980 uvedl Schwarzkopf na trh první speciální pečující sérii určenou výhradně pro kadeřnické salony - Bonacure.
Značka Bonacure má v tomto roce také své výročí. Bude to přesně rok, co byla na trh uvedena v nové, inovované podobě pod názvem bc bonacure.

Nový koncept sklidil u kadeřníků i zákazníků během prvního roku prodeje velký úspěch. K hlavním důvodům patří tzv. inteligentní technologie - ApHinity Technology, dále jednoduchá a přehledná struktura sortimentu, exkluzivní design a balení a moderní vstup na trh doprovázený úspěšnou promotion a atraktivní nabídkou pro kadeřníky i jejich zákazníky. Bc sun je pak doplňková řada, která účinně bojuje s nežádoucími vlivy letního počasí.

Během roku 2002 byla nová série bc bonacure doplněna ještě řadou výrobků určených pro péči o blond vlasy - bc blond.
A právě v těchto dnech pak vstupuje na český a slovenský trh speciální pečující řada bc men, určená pro muže, doprovázená opět atraktivní nabídkou pro kadeřníky i jejich zákazníky.

Schwarzkopf spojuje dlouholetou tradici objevitele šamponu s moderní image a jako takový svým zákazníkům nabízí současné, moderní výrobky, o jejichž kvalitě a spolehlivosti se mohly přesvědčit celé generace.

Ať jsou to výrobky pod značkou Schwarzkopf určené pro malospotřebitele nebo produkty Schwarzkopf Professional nabízené a používané v kadeřnických salonech ani letos nebudou spotřebitelé ochuzeni o novinky a inovace v oblasti péče o vlasy.  

         
Reklama