Dovedete si představit, že už nikdy nepoužijete šampon? Většině se asi vybaví mastné vlasy, svědící pokožka, zkrátka holý nesmysl. Jenže žen, v jejichž koupelně již šampon nenajdete, přibývá. A přesto mají krásné, zdravé a pevné vlasy. Dokonce prý víc než kdy předtím. Tyto ženy vsadily na 100% přírodní způsob mytí vlasů a nemohou si ho vynachválit. Prozradíme, jak na to.

Místo do drogerie zajděte do potravin a kupte mouku. Tedy žitnou. Ano, opravdu mouku, ze které se běžně peče chleba. Nic víc, nic míň. Pak už ji jen v koupelně rozmíchejte s trochou vody, naneste na vlasy a pečlivě opláchněte. Lepší je vlažná až studená voda, jde to snáz. Ženy, které tuto metodu praktikují, tvrdí, že se již k běžným šamponům nevrátíte. A nejen k šamponům.

Nebudete potřebovat ani žádné stylingové přípravky, protože vlasy perfektně drží. Když si navíc spočítáte, že balíček žitné mouky stojící kolem pětadvaceti korun vám vydrží na deset až dvacet mytí, tak bude těžké odolat nezkusit to také.

vlasy

Foto: Shutterstock

Andreu k vyzkoušení vedla právě úspora. „Mám vlnité vlasy, které po přípravcích běžně dostupných v drogerii vypadají strašně, a nedá se s nimi domluvit, kupovala jsem už nějakou dobu přípravky používané v kadeřnictvích, jejichž cena není zanedbatelná. Navíc před svátky, kdy úspory padaly na dárky, se mi nákup nového šamponu moc nehodil, takže prvotním impulsem pro vyzkoušení něčeho jiného byla pro mě cena... Až později jsem ocenila výhody jiné. Ke klasickému šamponu se zatím vrátit nechystám - i když si vlasy „kazím“ barvou a žehličkou, mám z nich mnohem lepší pocit než dřív a čas, který ušetřím tím, že si je myji méně často, věnuji sama sobě,“ dodává Andrea.   

Další 100% přírodní alternativou k šamponu a mýdlu je marocký jíl, který koupíte ve specializovaných obchodech. Marocký jíl má čistící a údajně také léčebné účinky. Můžete ho tedy použít i jako pleťovou masku nebo sprchový gel. Je výborný pro citlivou pokožku a skvěle působí proti kožním ekzémům. A už jen třešničkou na dortu je, že zpomaluje stárnutí pleti.

„Vlasy jsem měla velmi jemné, poletavé kolem hlavy. Bohužel se mi také objevily ve vlasech boláky (zánět vlasového váčku), které svědily a bolely. Chtěla jsem si zajít pro šampon do lékárny, ale rozhodla jsem se to nejdříve řešit přírodně. Napadlo mě, že když se pokožka dráždí chemickým šamponem, tak jí to dlouhodobě moc neprospívá. Po dvou týdnech jílu zmizely bolestivé boláky, po dvou měsících mě úplně přestala svědit pokožka hlavy, “svěřuje se se svojí zkušeností Martina M.

Že to zní jako pohádka? Není nic snazšího než se přesvědčit na vlastní kůži.

Další tipy, které můžete vyzkoušet:

  • Do jílu si přidejte esenciální oleje dle nálady a vlasy pak pěkně voní.
  • Nebo se dají opláchnout bylinkami, což je velmi příjemné.
  • Jíl se dá navíc použít i jako maska na obličej nebo tělo, pro otrlejší povahy i vnitřně jako detoxikační prostředek.

Čtěte také:

Reklama