Je zcela přirozené, že se ve svém životě obklopujeme různými typy lidí. Není totiž tak úplně možné, aby s námi jeden kamarád podnikal vše, co si zamaneme. Co ovšem neznamená, že musíme mít na každém prstě pět kamarádů. Bohatě postačí 5 typů přátel. Tady jsou:

Spřízněná duše

Anebo také nejlepší kamarádka či kamarád. To je přesně ten přítel, který nám je ze všech nejblíže. Ten, před nímž nemáme žádné tajemství a mnohdy můžeme probírat i ty nejpikantnější záležitosti. Ale je to také přítel, s ním překonáte krize, a to jak ty osobní životní, tak klidně i ty, co vzniknout mezi vámi. Nerozdělí vás ale ani čas, ani kilometry.

Šampión

Tento přítel je ten, kdo vás vždy postaví na nohy a zvedne sebevědomí. Podpoří vás v překonávání sama sebe, trénování na maraton nebo shazování kil. Vždy najde správná slova, argumenty a cesty, jak dosáhnout toho, po čem toužíte.

Účetní

A ne v tom pravém slova smyslu, rozhodně se vám nebude starat o finance. Ale je to člověk, který vás bude držet pevně nohama na zemi, bude vás nutit k zodpovědnosti a pomáhat vám v posouvání se na vaší kariérní cestě. Tento přítel bude tím pravým, když se budete potřebovat rozhodnout, používat racio místo srdce a bude přesně vědět, co říct nebo udělat.
Co si budeme povídat, občas je těžké říkat si i nepříjemné věci…

Nespoutaný hráč

Potřebujete se vyřádit na party, vyrazit spontánně na výlet nebo udělat něco bláznivého? Tak tohle ten pravý parťák. Člověk, který se nebojí dobrodružství, přemíry alkoholu a následné kocoviny nebo akcí z „minutu na minutu“. S ním se nikdy nebudete nudit a dokonale vypnete.

Mentor

Nejlepší druh mentora je někdo, kdo již buď prošel tím, čím zrovna procházíte, nebo někoho, kdo má bohaté životní zkušenosti. Tento přítel může být starší, ale nemusí být. Měl by však umět hodně nabídnout. Tento přítel má hodně společného s kamarádem Účetním, ale liší se tím, že vám více poradí po osobní stránce, nikoliv jen po té kariérní.

Také si přečtěte: 

Reklama