Když se řekne nejlepší prázdniny, každý si vybaví něco trochu jiného, ale skoro vždy jde o nějakou aktivitu či pobyt mimo domov. Docela jinak to má čtenářka ToraToraTora...

Prázdninové téma je v plném proudu. Jak si užívá nejlepší prázdniny čtenářka ToraToraTora?


Ahoj Kubo,
mohla bych psát o kempování, koupání, prázdninách u babičky, dovolených s rodiči, nebo jak jsem viděla poprvé moře a málem se rozvedla. Bylo by toho spousta, jenže právě dneska ráno mi docvaklo, že právě začaly sice mé nejkratší, ale zato opravdové prázdniny.
Jako dítě školou povinné jsem totiž měla prázdniny coby odškodné za měsíce protrpěné ve školní lavici. Byly pro mě samozřejmostí. Nikdo po mě nic nechtěl, takže jsem je strávila většinou jak instruktorka prevence křečových žil - s nohami nahoře.
Jako rodič cítím prudké odkrvení mozku hned po vysvědčení a za teplých letních večerů i slýchávám svůj vlastní tik v oku.
Pozor změna: Včera večer si manžel sbalil VŠECHNY děti, rybářské náčiní, bábovku a odjel s dětmi na tři dny kempovat a lovit ryby.
Ještě včera do půlnoci jsem přemýšlela, jak se tam asi ta má nebožátka mají. Dal jim otec najíst a pusinku na čelíčko? A co ten nejmenší ? Zapomněl doma plyšového králíčka . A co ten druhý tuleň? Co udělá, až se ráno nebude moct přijít přitulit k mamince? A chudák  dcera, ještě nikdy nebyla ani na táboře. Celý den pršelo. Venku je 15°C. :(
No co, udělají si bojovku. Koneckonců nebudu sobecká, se mnou by jistě nezažily jaké to je spát  v deštěm nasáklém oblečení ve studené chatce daleko od domova.
Ráno jsem spala o dvě hodiny déle. Ne, nevyskočila jsem a nešla s nikým na záchod nebo hledat kapesníček, jogurt.... Udělala jsem si kávu a vrátila se ke knize do postele. Když už venku projeli popeláři a obchody dávno otevřely, začala jsem se jako správný nezkušený povaleč cítit provinile. Takže jsem si udělala snídani a ....vrátila se do postele.
Musím ještě stihnout bazén aniž bych hledala něčí sponky nebo miniplavečky na dně mé maxikabelky. Strávit tak dvě hodiny v knihkupectví bez vysvětlování proč nekoupíme to předražené leporelo. Nový úlovek projedu hned v kavárně, protože nebudu muset hlídat kávu před vylitím. Já totiž pod stolem normálně nelezu. Stihnu kino, protože dávají film, který se líbí mě a tudíž ho nemusím obhajovat před doprovodem, ani lobovat za herecké obsazení. Povečeřím v klidu domova u televize pořádný flák masa a nevystydne mi než podám všem upadlé příbory a vysuším vylité pití. No a mezi kávou a vínem vymyslím, co budu dělat další den. Počasí je totiž proti mě.
Ale i kdyby přijeli už zítra, s horou špinavého prádla, nudlí u nosu a bez kapra, jsou tohle moje nejlepší prázdniny mého života. Prostě proto, že znám jejich cenu.

ToraToraTora

Pozn.red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 4. července 2011: Prázdniny jsou tady!

Tentokrát nechávám příspěvek plně na vás, milé čtenářky. Můžete posílat...

  • ... fotku,
  • úvahu,
  • báseň,
  • příběh,
  • hádanku,
  • no, zkrátka cokoli.

Jediný spojovací prvek vašich příspěvků, nechť je dané téma, tedy PRÁZDNINY! Za svůj příspěvek získáte trochu čtiva na dlouhé prázdninové večery: Sharon Osbourneová, Pomsta (vydalo nakladatelství JOTA) a průvodce Kudy z nudy - Nejlepší výlety v Čechách , na Moravě a ve Slezsku (vydalo nakladatelství CPress).

Příspěvky posílejte nejpozději 4. července 2011 do 15.00 hodin na redakční e-mail...

pomstakzn

Reklama