Samoopalování je přesně ta kosmetická procedura, které se mnoha žen vyhýbá obloukem, a to hned z několika důvodů – oranžová barva kůže, fleky od hlavy až po paty, podivný zápach. A teď se může přihlásit každá, která má alespoň s jedním zmíněným zkušenost. Nebojte se, my se hlásíme také. Přesto své snahy o krásnou, zdravou a opálenou pokožku nevzdáváme a samoopalujeme dál. Držíme se totiž pravidel, které fungují, mají smysl a zaručí vám kůži jako ze žurnálu.
Peeling na prvním místě
Pokud chcete mít naprosto dokonalé opálení, nepodceňujte krok číslo jedna – peeling celého těla. Naplánujte si celou samoopalovací proceduru a nespěchejte, jinak se s fleky nikdy nerozloučíte. Začnete s depilací a pokračujte s důkladným peelingem. „Odrbejte“ starou kůži a odumřelé buňky, ať je pokožka zase jako nová. Nevynechejte hlavně kolena, lokty a jiné „prekérní“ místa na těle.
Pozor na hodně olejové peelingy, raději zvolte takové, které vás úplně nezmastí. V takovém případě by mohly vznikat fleky.
Hydratujte
Po peelingu ze sebe nezapomeňte smýt všechny krystalky, důkladně se osušte a na lokty a kolena, která mají tendenci být sušší, naneste hydratační krém. Nechte vstřebat.
Správný postup
Při aplikaci samoopalovacího produktu postupujte vždy od nohou a pokračujte směrem vzhůru. Roztírejte krém nebo pěnu krouživými pohyby do ztracena. Pozor se mějte při roztírání právě oblastí, jako jsou kolena, lokty a kotníky, kde vznikají fleky rády a často.
Tím nejlepším pomocníkem vám při aplikaci samoopalováku bude speciální rukavice. Vyhnete se tak oranžovým rukám, dlaním a podivné barvě nehtů.
A pokud přeci jen jdete do akce bez rukavic, ihned ruce umyjte a vykartáčkujte. Jestliže chcete mít i bronzový obličej, nanášejte krém/gel nebo pěnu v minimálním množství.
Co pak?
Pak čekejte několik minut (nejlépe 15 – 20), než vám krém dokonale zaschne. Nesedejte si, o nic se neotírejte, nic si neoblékejte.
Extra tipy na konec
- Chcete-li, aby vám opálení vydrželo co možná nejdéle, vyhýbejte se dlouhému sprchování horkou vodou.
- Procedura by se měla opakovat jednou týdně, vždy ve stejném postupu – od peelingu až do dokonalého zasychání.
- Samoopalovací krém vás nechrání před UV zářením, tak na něj nespoléhejte jako na ochranu před spálením od sluníčka.
Také si přečtěte:
- Přidejte si do kávy tuhle zázračnou ingredienci
- Nehubnete? Tohle jsou nejčastější stravovací omyly
- (Ne)náročné cvičení TRX: posilovna v pytlíčku
Nový komentář
Komentáře
To už je lepší na jaře jít dvakrát- třikrát do solárka, není to nejzdravější ale to ani sluníčko ve velké míře a stejně tak bůh ví co je v těch samoopalovacích krémech za chemii. Navíc ta procedura s tím natíráním, to je opravdu lepší se jít opálit na 10 minut do solária. Když používáte kvalitní ochranný krémy a nepřeháníte to, budete vypadat stoprocentně lépe, než natřená nepřirozenou oranžovou barvou, která je z blízka opravdu poznat. Přirozené opálení nelze nahradit. To už se rovnou můžete natřít make-upem od z hora až dolu :-)
super postup. Já používám jen na jaře,nebot jsem ředitelka vápenky.Aspon trochu barvička a pak domaluje sluníčko u vody :)
Nikdy jsem samoopalovací krémy nepoužívala.
líbily by se mi recenze na opalovací krémy nebo testování.....
nepoužívám
Samoopalovací krémy nepoužívám.
A jaký je nejlepší samoopalovací krém? Používám je na krytí skvrn vitiliga.Děkuji
:)