Samoopalování je přesně ta kosmetická procedura, které se mnoha žen vyhýbá obloukem, a to hned z několika důvodů – oranžová barva kůže, fleky od hlavy až po paty, podivný zápach. A teď se může přihlásit každá, která má alespoň s jedním zmíněným zkušenost. Nebojte se, my se hlásíme také. Přesto své snahy o krásnou, zdravou a opálenou pokožku nevzdáváme a samoopalujeme dál. Držíme se totiž pravidel, které fungují, mají smysl a zaručí vám kůži jako ze žurnálu.
5ad5c418daa53obrazek.png

Peeling na prvním místě

Pokud chcete mít naprosto dokonalé opálení, nepodceňujte krok číslo jedna – peeling celého těla. Naplánujte si celou samoopalovací proceduru a nespěchejte, jinak se s fleky nikdy nerozloučíte. Začnete s depilací a pokračujte s důkladným peelingem. „Odrbejte“ starou kůži a odumřelé buňky, ať je pokožka zase jako nová. Nevynechejte hlavně kolena, lokty a jiné „prekérní“ místa na těle.
Pozor na hodně olejové peelingy, raději zvolte takové, které vás úplně nezmastí. V takovém případě by mohly vznikat fleky.

Hydratujte

Po peelingu ze sebe nezapomeňte smýt všechny krystalky, důkladně se osušte a na lokty a kolena, která mají tendenci být sušší, naneste hydratační krém. Nechte vstřebat.

Správný postup

Při aplikaci samoopalovacího produktu postupujte vždy od nohou a pokračujte směrem vzhůru. Roztírejte krém nebo pěnu krouživými pohyby do ztracena. Pozor se mějte při roztírání právě oblastí, jako jsou kolena, lokty a kotníky, kde vznikají fleky rády a často.

Tím nejlepším pomocníkem vám při aplikaci samoopalováku bude speciální rukavice. Vyhnete se tak oranžovým rukám, dlaním a podivné barvě nehtů.

A pokud přeci jen jdete do akce bez rukavic, ihned ruce umyjte a vykartáčkujte. Jestliže chcete mít i bronzový obličej, nanášejte krém/gel nebo pěnu v minimálním množství.
5ad5c51c12a8fobrazek.png

Co pak?

Pak čekejte několik minut (nejlépe 15 – 20), než vám krém dokonale zaschne. Nesedejte si, o nic se neotírejte, nic si neoblékejte.

Extra tipy na konec

  • Chcete-li, aby vám opálení vydrželo co možná nejdéle, vyhýbejte se dlouhému sprchování horkou vodou.
  • Procedura by se měla opakovat jednou týdně, vždy ve stejném postupu – od peelingu až do dokonalého zasychání.
  • Samoopalovací krém vás nechrání před UV zářením, tak na něj nespoléhejte jako na ochranu před spálením od sluníčka.

Také si přečtěte:

Uložit

Uložit

Reklama