samolepka

Módní vlny se nevyhýbají ani interiérům. Stěny našich bytů samozřejmě nevyjímaje. Kdysi to býval váleček, pak nastoupily hladké bílé stěny, po nich se staly hitem tapety, aby je vystřídaly barevné výmalby. Po čase se opět vrátily tapety a dalo by se říct, že nebude trvat dlouho a opět zatoužíme po nějakém dekorativním prvku. A je to tady.

samolepka

Poslední dobou se stávají velkým módním hitem solitérní nástěnné dekory v podobě novinky - samolepících dekorativních prvků. Výběr je obrovský. Od rostlinných motivů, přes geometrické, až po siluety postav. Záleží jen na vašem vkusu. Inspirovat se můžete na www.samolepky-na-zed.cz.

samolepka

Samolepky na zeď vám můžou nahradit třeba obraz, nebo v rychlosti ozdobit interiér, aniž byste ho museli celý vymalovat.

samolepka

Samotná aplikace je velice jednoduchá a při troše šikovnosti ji zvládne každý sám.mají tu výhodu, že se dají aplikovat takřka na každý povrch v interiéru. Zeď, dlažbu, sklo, lamino. Zkrátka na vše, co vás napadne, ale přesto je nutné dodržovat určitá pravidla, abyste byli s výsledkem stoprocentně spokojeni.

samolepka

Jaký je postup a na co si dát při aplikaci pozor

1. Neinstalujte samolepku na studené nebo vlhké povrchy, do blízkosti ohřívačů, ohně, radiátorů centrálního topení a míst s přímým slunečním svitem. Ujistěte se, že dané místo je dostatečně suché, rovné a hladké. Samolepky nelepte na strukturované povrchy včetně strukturovaných maleb a na malby se silikátovými příměsemi.

samolepka

2. Povrch zdi musí být po celé ploše čistý, hladký a zbavený prachu. Nerovnosti podkladu doporučujeme lehce poupravit smirkovým papírem. Na odstranění prachu ze zdi použijte suchou tkaninu. Jestliže potřebujete vlhkou látku na odstranění nadměrné špíny a prachu, nechte pak zeď schnout dalších 24hod.

samolepka

3. Rozviňte fólii a nechte ji chvíli ležet na rovném podkladu, aby si materiál odpočinul a dosáhl pokojové teploty.

samolepka

4. Vyzkoušejte správné umístění samolepky. Doporučujeme jednotlivé objekty vystřihnout nůžkami a vyzkoušet si jejich aplikaci či rozvržení "nanečisto". I když jsou samolepky opakovatelně snímatelné, zabráníte možnému odloupnutí nátěrové vrstvy povrchu v případě starších maleb.

samolepka

5. Sejměte motiv z podkladu a umístěte na požadovanou pozici. Pokud došlo k nesprávnému umístění samolepky, pomalým pohybem ji odlepte a aplikujte znovu.

6. Po aplikaci odstraňte vzduchové bubliny či nakrčená místa pohyby od středu směrem k okraji. Silnějším tlakem samolepku uhlaďte, aby dobře přilnula, zejména celou vnější hranu.

7. Samolepka nesmí být aplikována v blízkosti tepelného zdroje a to do 0, 50cm od tepelného zdroje. Hrozí odchlípnutí samolepky ode zdi

Líbí se vám samolepky na zeď? Podívejte se na tyto hezké stránky www.samolepky-na-zed.cz

Reklama