Manžel docela dlouho kouřil. Smrdělo to z něj obzvláště, když se vracel ze schůzí , i když se svlékal už v předsíni. Moje domluvy byly zbytečné, protože „to on moc nekouřil, to ti ostatní“! Co osvěty jsme do něj i s dětmi nacpali, vše marné. Už druhý rok jsem si na Nový rok říkala, že TO musí přestat.

O Velikonocích pomohla náhoda: u snídaně s vnoučátky se mu na chvilku zastavil dech, kdy nemohl ani promluvit, jen mával rukama. Já jsem byla zrovna otočená k lince a vůbec nic jsem nepostřehla. Děti se chechtaly, měly z toho mávání legraci. Já se na ně otočila - a děda přišel k sobě. Pak si na ten hrozný chvilkový výpadek dechu HODNĚ dlouho pamatoval, a přestože měl zásobu cigár, už si nezapálil a nechal je jako příležitostné dýško. Takže vlastně MNĚ splnil novoroční touhu. Moje předsevzetí o zhubnutí je zatím marné, snad mi pomůže taky náhoda... Samík97

Samíku, sice trochu drastická výstraha, ale přišla v pravou chvíli. Teď ještě to hubnutí. Simona

A jak je to s vašimi přáními a plány na letošek? Daly jste si nějaké předsevzetí? Už se vám podařilo nějaké splnit? Co byste letos chtěly dokázat? Pište, moc se těším. Adresa:

redakce@zena-in.cz

Reklama