Co se týče mých představ  z dětství o mém budoucím povolání, bylo všem našim známým i prarodičům jasné, že budu učitelkou. Nevím, zda byli tak jasnozřiví, či že jsem měla "podědit" povolání po mamince ? Myslím, že jsem to už i v útlém dětství brala za hotovou věc a ani jsem neprotestovala, i když se mi např. nelíbilo, že maminka i doma opravuje sešity a píše si věci do školy - asi proto, že dříve nebyla družina a neměl mě po škole kdo hlídat.

Pamatuji se, že jsem coby jedináček "učila" své hračky a poněvadž moc panenek nebylo, zastávaly je i hrnečky, příbory a jiné nádobí. Jednou, když jsem sama doma čekala na maminku, vyndala jsem dokonce opatrně sváteční rodinný servis a "učila" . Nepostřehla jsem, že potichu přišel tatínek a jak jsem se lekla, že jsem vyndala něco co nesmím, spadla jsem do těch starožitných hrnečků a několik kousků bylo na střepy...Pak jsem to ale sváděla na tu jedinou panenku ! Dost dlouho si pak tatínek ze mne dělal legraci , zejména tehdy, když se v domácnosti něco rozbilo.

A závěr? Skutečně jsem se RÁDA učitelkou stala a do důchodu odešla až po 42 letech kantořiny. Bohužel dcera o kantořině nechtěla ani slyšet ,ale VŠ vystudovala. Na kantořinu se snad vydá moje vnučka , kdo ví?

Samík97

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

Děkujeme a přejeme ještě hodně učitelských potomků.

Dnes si povídáme o tom, čím jsme v dětství chtěli být. Více se dozvíte ZDE. Hledáte inspiraci? Pak nahlédněte do dnešního článku Čím jsme v dětství chtělí být? A čím jsme se stali?

Svoje příběhy, které můžete doplnit i obrázkem vašeho pracoviště nebo vás v akci, posílejte na e-mailovou adresu

redakce@zena-in.cz

Dnes je ve hře kosmetický balíček obsahující Pinnacle - tělové mléko s vůní mandlí a pemzu, dále můžete získat Activ F - šampon pro ženy proti padání vlasů a připraveno máme i něco sladkého.

Reklama