Když jsem si ve svých 18 a půl letech nesla svou první zálohu na výplatu 500Kčs( polovna tehdy kantorského platu i s příplatky), měla jsem "hlavu v oblacích" a tvář Mistra světa. S kolegyní jsme šly od autobusu okolo výlohy a obě najednou nás zaujaly 3 drobné šňůrky perliček. Neváhaly jsme a obě si je koupily. Domů jsem ještě koupila něco v cukrárně a zbytek si nechala jako kapesné do další výplaty. Tatínek z mého utrácení moc nadšený nebyl, že když se budu chtít vdávat, abych měla nějaké úspory - a hned od příští výplaty se nabídl, že mi 500 Kčs vždy odnese do spořitelny hned po výplatě a potom nebudu muset přispívat na domácnost. Souhlasila jsem a jak se mi pak za 2 roky penízky hodily !
Čas plynul a se svou  korálkovou kolegyní jsme se po letech setkaly až v tanečních se svými dcerami , dostaly jsme místenky na balkon zrovna vedle sebe. A proč jsme se najednou obě rozchechtaly jako malé holky, to jsme věděly jen my dvě : obě jsme měly na krku ony perličky , já za mou první výplatu !
Nedávno jsem vnučkám předváděla svůj šuplíkový poklad s nejrůznějšími náramky, náušnicemi,přívěšky, klipsy i korálky. Čestné místo v hezké původní krabičce v něm dosud mají ony perličky. Holkám se líbily,ale já jsem se ještě svého pokladu nemohla zbavit, ostatních pár kousků si rozebraly.Jaký byl ale jejich největší údiv ? Napsaná cena na dně krabičky:28 Kčs.
Samík97

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Otázkou je, co všechno se dalo za těch 28 Kčs tehdy koupit :) Já si pamatuji jen na sušené mléko v pytlíku za 0,80 Kčs...


Tématem dnešního dne je Vaše první výplata.

  • Vzpomenete si, co jste si koupili za svou první výplatu?
  • Nebo vás ta první pořádná odměna teprve čeká?
  • Měli jste jasno, co si koupíte?
  • Utratili jste celou svou první výplatu?
  • Koupili jste něco někomu jinému než sobě?
  • Jak byste naložili s první výplatou nyní?

pište na redakce@zena-in.cz

předmět: výplata

Těším se na vaše příspěvky! Jeden z nich ocením pěknými dárky.

Odměnou bude tentokrát tělové mléko Vichy a sprej pro zářivý lesk vlasů od Avonu.

Vichy

 

lupa

Reklama