Čtenářka s nickem Samík97 má ošklivé vzpomínky z porodnice. Napsala: Mou nenáviděnou kytkou je řebčík královský, zvaný někdy zlatá koruna ve spojení s lýkovcem.

První ve váze zapáchá a druhá omamně voní(a je jedovatá). Proč ta nenávist?

Dostala jsem tuto kombinaci ještě s nějakou další zelení od manžela po porodu dcery v porodnici. Byl prý velice šťastný otec a chtěl co nejdřív mi kvítí přivézt tak nechal tchýni, aby mu ji nachystala ze zahrádky, aby " malá měla ráda kytičky".JENŽE !

Kytku mi sestřičky okamžitě zabavily, že v pokoji nemůže být tak pronikavá vůně a daly ji nejprve mezi okna na chodbě a další den vyhodily neznámo kam. Abych ale něco na stolku měla, daly mi tam ořezané azalky, co tam nechala jiná maminka.

Chápala jsem to tehdy jako velkou potupu jednak od tchýně, od manžela a nakonec i od sestřiček( i když sestřičky jsem chápala).
Potom mi manžel květiny často kupoval nejen k "něčemu", ale lýkovec i řebčík samy na zahrádce vyhynuly - asi věděly proč.
Samík97

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Ahoj, musela jsem si najít, jak vlastně ten řebčík vypadá, protože se přiznám, že jsem o řebčíku nikdy neslyšela. Teprve pak mi došlo, že ho znám… je to pěkná kytka, taková exotická.

s

Nevím, proč jsi se zlobila na tchyni a manžela, přece nemohli za to, že Ti ji odnesly sestřičky?… Míša

 

Napište mi i vy jaké květiny jsou vám nesympatické a jaké naopak a proč, na redakce@zena-in.cz

Reklama