Samet se společně s hrubou pleteninou, vinylem nebo třeba kůží, řadí mezi tzv. „těžké“ materiály. Jinými slovy, jsou to ty, které jen tak na ulici nepřehlédnete, téměř vždy umí celý outfit posunout na vyšší level, dodat mu nádech luxusu, jedinečnost a šmrnc. Na druhou stranu se také jedná o materiály, které velmi snadno přidají nějaké to kilo nahoru a jejich přemíra může způsobit místo wow efektu spíše faux-pas. Ale žádné strachy, naučíme vás konkrétně samet nosit jako ten největší módní profík!

Luxus jménem samet

Samet je opravdu luxusní materiál, nebo tedy býval. Vyráběl se totiž z hedvábí. Umělá verze sametu přišla až ve druhé polovině 20. století. A ať už si pořídíte tu levnější nebo dražší variantu, věřte, že s ním naděláte spoustu parády. Hodí se perfektně na společenské akce a vánoční období je k tomu úplně dělané!

Sametový módní rádce

Jak bylo napsáno výše, samet má svá pro i proti. A protože ta proti nechce prožívat žádná z nás, přistupujte k němu s citem a lehkostí. Teprve pak budete královnou jakéhokoliv večírku. Samet je opravdu „těžký“ materiál, a tak by se dalo říci, že se spíše hodí na holky velikosti 34 nebo 36, ale chyba lávky, může si jej dovolit každá žena a prakticky v každém věku, stačí, když sáhne po tom správném kousku.

  • Samet by měl být dominantou celého outfitu. Nesnažte se jej proto přebít třeba větším množstvím šperků, mini délkami nebo odhaleným hrudníkem.
  • Samet od hlavy až po paty – ano, ale... Kalhotový sametový kostýmek, overal nebo komplet sukně a topu jsou super večírkový outfit, přesto by jej měly volit drobnější ženy, které mají minimálně 170 centimetrů, a to proto, aby se zbytečně opticky nezmenšily a neztratily se v záplavě tohoto materiálu.
  • Ženy plnějších tvarů nemusejí klesat na mysli, místo velkých věcí jako je sako, šaty nebo kalhoty, se snažte být rafinované. Vsaďte na sametové boty, kabelku nebo třeba čelenku do vlasů. I díky takovým maličkostem dostane outfit úplně nový nádech.
  • Sametové spodní prádlo? No jasně! Velmi sexy záležitost. A navíc se nemusíte vůbec bát tuto parádu vykukovat třeba z bílé košile nebo nechat prosvítat skrz transparentní top. V jednoduchosti je krása, nemyslíte?
  • Tento materiál je také skvělý ve hře vrstvení. Ale pozor, zapomeňte na jiné lesklé látky nebo pleteniny. Mixujte samet raději s denimem nebo kůží.
  • Díky odleskům, které samet má, můžete nechat doma všechny šperky, přesto ani trochu neztratíte na luxusním nádechu.
  • A pozor, samet rozhodně není nutné obléknout jen na večírek. Klidně si oblékněte sametové sako, kalhoty nebo sukni do práce.


Také si přečtěte:

Reklama