I my v redakci jsme tyhle šikovné pomocníky o nožky vyzkoušely a byly jsme všechny nadšené. A jak zhodnotily péči o nohy od české firmy Top Gold naše čtenářky?

Mohly jste vyzkoušet:

Anna K.

Musím říct, že produkty Top Gold přišly opravdu vhod. Jelikož jsem sama lékárnice, tyto produkty znám a nabízím, ale zatím jsem je nevyzkoušela, jak se říká sama na sobě.

Od jisté doby, kdy jsem strávila prakticky celé léto v žabkách, trpím na ztvrdlé paty, takže mi udělal radost hlavně gel k ošetření zrohovatělé pokožky nohou. Musím říct, že se krásně roztírá a chodidla po něm zůstávají dlouho zvláčnělá a hydratovaná. Po době, prozatím krátké aplikace, se paty zdají mnohem déle změkčené, určitě v ní budu pokračovat.

Co se týče deodorantu s arnikou, je jeho aplikace zvlášť teď, ve velkých vedrech, opravdu chvilkou potěšení pro nohy. Aplikace příjemně chladí a nohy se méně potí. Tento sprej jistě spíše využije manžel pro dlouhé dny v uzavřených botách v kanceláři. 

Nesmím opomenout arnikový balzám s kostivalem, který uleví bolavým zádům po celodenním nošení malých dětí. Když se spojí s příjemnou masáží, je to opravdu značka ideál. 

Ráda bych vyzdvihla všechny tyto produkty. Jejich aplikace je vždy příjemná a mě opravdu potěšily. 

Pavla P.

Po týdnu používání gelu na popraskané paty jsou mé nohy daleko jemnější, určitě ho doporučuji vyzkoušet i ostatním. Chladivý masážní gel krásně osvěží a uleví bolavým nohám. Sprej s arnikou krásně voní a osvěží nohy po těžkém dni. 

Klára P.

Gel k ošetření zrohovatělé pokožky nohou: Se zrohovatělou pokožkou mám problém, gel jsem hodně vyzkoušela a aplikovala ho opakovaně přes noc. Krémy s ureou mám ráda a i tento je dobrý. Samozřejmě k odstranění zrohovatělé pokožky sám nestačí, ale při aplikaci, po klasickém obroušení zrohovatělé kůže, hezky změkčuje a pomáhá. 
5b30eba9d225eobrazek.png

Arnikový balzám s kostivalem: Vyzkoušela jsem na namožené nohy po cvičení a byl moc příjemný, hezky chladil a nebyla jsem od něj nijak ulepená.

Deodorant s arnikou: S pocením nohou zvlášť problém nemám, ale v těchto vedrech jsem také vyzkoušela a vyhovoval mi, mimo jiné tím, že nedělá na nohou bílý povlak, a že příjemně svěže voní po tea tree.

Lenka S.

S přípravkem na paty jsem velmi spokojená, nohy jsou o poznání jemnější, hladší. Využila jsem společně s ponožkami. Namazat, nasadit ponožky a relax. :-) Přípravek má jemnou, nevtíravou vůni.

Chladivý balzám jsem také vyzkoušela, příjemné voní, chladí, použila jsem ho na zatuhlý krk a myslím, že pomohl.

Sprej proti zápachu testoval můj manžel se synem v pracovních botách. Ne, že by zápachu zabránil úplně, ale jisté zlepšení pocítili.

Věra Š.

Značku Top Gold jsem vůbec neznala. Příjemně mě překvapilo, že se jedná se o českou přírodní bylinnou kosmetiku za přijatelnou cenu. Ráda vyzkouším i jiné výrobky této značky. Jsem spokojená a výrobky, které mohu doporučit.

Deodorant s arnikou + Tea Tree Oil: Produkt obsahuje bylinné složení, které regeneruje pokožku nohou a snižuje jejich pocení, zároveň nevysušuje a nedráždí pokožku. Působí i jako prevence proti bakteriím, kvasinkám a plísním. Snadno se aplikuje. Doporučuji každé ráno, člověk se pak nemusí bát během dne kdekoli se vyzout :-)

Gel k ošetření zrohovatělé pokožky nohou: Gel díky své směsi hydratuje a změkčuje ztvrdlou pokožku. Při pravidelné aplikaci hojí zrohovatělou a bolestně popraskanou kůži nejen na nohách. Po několika dnech mohu potvrdit, že mé paty jsou měkčí a stará kůže lze snadno odstranit. Některé prasklinky jsou menší, jiné jsou pryč úplně. Má téměř neutrální vůni.

Arnikový balzám s kostivalem - chladivý: Gel slouží k regeneračním masážím. Poskytuje celkem rychle úlevu namoženým kloubům, svalům a páteři. Je vhodný po sportu či namáhavé činnosti. Doporučuji nanášet v malém množství, jinak může pěkně pálit a dráždit.  Asi není vhodný úplně pro jakoukoli pokožku. Vůně je také celkem silná, až dráždivá.

Dagmar K.

5b30ebb67321bobrazek.pngGel k ošetření zrohovatělé pokožky je konzistencí spíš krém, je bez vůně. Dobře se roztírá, ale úplně se nevstřebá, zůstává lepivý pocit. Krémovala jsem se na noc, tak to nevadilo. Ráno byla chodidla hydratovaná a sametová.

Deodorant s arnikou má alkoholový odér, který mi není moc příjemný. Po nastříkání na chodidla je nutné chvíli počkat, než zaschne. Účinek je vynikající, nohy se mi potily o hodně méně než obvykle.

Arnikový balzám s kostivalem jsem vyzkoušela na lýtka, která mi teď v létě v horku natékají. Chladivý efekt není moc výrazný, ale nohám částečně ulevil. Vůně kafru a mentolu je příjemná a osvěžující.

Z produktů mám radost a určitě si pořídím další výrobky od této firmy.

Jarmila N.

Děkuji za možnost zúčastnit se tohoto letního testování. Obdržela jsem tři přípravky a to, gel k ošetření zrohovatělé pokožky nohou, deodorant proti pocení a zápachu nohou s arnikou a arnikový balzám s kostivalem a kaštanem koňským.

Po použití gelu na popraskané paty jsem cítila okamžitou úlevu. Gel paty intenzivně hydratuje, zklidnil a zjemnil moji poškozenou pokožku. Každý večer před spaním jsem důkladně promazávala a pak šup do přiložených ponožek. :-)

Pocení nohou je to, co mě v létě trápí asi nejvíc. Pořád jsem řešila, co proti pocení nohou. Moc ráda jsem vyzkoušela sprej, se kterým nemám žádné zkušenosti. A výsledek? Jsem překvapená, pocení nohou se omezilo na minimum. Opravdu jsem používala podle návodu alespoň dvakrát denně a vyplatilo se to. :-)

Každý večer musím hodit nohy nahoru a relaxovat. Po celém dni mám nohy oteklé a unavené. Po pravidelné aplikaci se nohy opravdu uvolnily, napětí svalů polevilo a pocit únavy se zmírnil. Balzám je příjemně chladivý, což oceňuji zejména v těchto teplých dnech. Zdálo se mi, že balzám nějak rychle ubývá a pak jsem nachytala manžela. :-) Balzámem se maže i on, protože aktivně sportuje.

Čtěte také:

Reklama