Zdravím celou redakci a všechny čtenářky.

Zítra se jde opět do školy a já si vzpomněla na zápis své holčičky.

Ten den byl od rána slavnostní. Voněl něčím nepoznaným a zajímavým.

Obě dvě jsme se řádně "vyfikly" a rozvážným krokem vstupovaly do nového světa. Světa školních lavic, tabulí, povinností, jedniček, nedojedených svačin, zapomenutých pomůcek a příšerných obědů ze školní jídelny:-). Prostě toho všeho, co ke škole jako takové patří.

S nachystanou kamerou, aby zaznamenala všechny ty úžasné dceřiny výroky, jsme vstoupily do třídy. Jaké, ale bylo mé překvapení a zklamání, když si po přivítání, paní učitelka dcerku odvlekla na úplně opačný konec třídy.

Prý bez rodičů! Stála jsem tam a napínala uši, co to šlo. Abych zaslechla alespoň něco. Neslyšela jsem vůbec nic!!! Jako natěšenou maminku, která vede své první děťátko k zápisu, mě to pěkně vzalo :-(

No nic. Však ona mně ta má holčička bude všechno vyprávět. Jen co ji paní učitelka "propustí". Už, už.... přichází ke mně a ve tvářičce čtu, jak všechno věděla a je na sebe hrdá. Rozsvícená očička a já se ptám: "Tak na co se tě ptaly?".... a víte jaká byla její odpověď?...."Ále, mami, oni se ptaly na samej dobytek, furt samej dobytek!"

Strnula jsem a nevěděla - smát se nebo brečet? Celý zástup rodičů se dal do smíchu.

A pokud jste strnuly se mnou, tak nebojte! Paní učitelku totiž zajímalo, jak se jmenuje mláďátko ovce, kravičky, prasátka atd. Prostě "samej dobytek".
 

Uf, tak zápis jsme zvládly a "hyn sa teda ukáže".

Všem přeji krásný start do nového školního roku. Dětičkám i nám odpovědným rodičům. Moc pěkný poslední den prázdnin.

 

Jitka

 


 

Milá Jíťo, jojo... dětičky občas dokáží vypustit z pusinky neuvěřitelné perličky ;o)
I Tobě děkuji za úsměvný příběh!

 

Reklama