Podomní prodejce může mít jakoukoliv podobu. Třeba tlusté tety, jak ji trefně nazvaly děti další pisatelky, jejíž nick je Samečka. Více již v příspěvku.

Zdravím všechny příjemkyně i vyhazovačky, podomních prodejců, nabízečů a  vtěrek domácích.

Předem bych chtěla poděkovat těmto zástupcům nové doby za odlidštění vesnice,ke kterému přispěli. Když jsem se před dvaceti lety vdala, můj muž nás přiváděl k zoufalství tím, že neustále zamykal. Tu jsi na vesnici se třemi tisíci obyvatel, kteří si většinou tykají,nadávali jsme mu.U nás doma se zamykalo opravdu jen po opuštění domu na víc než dva dny. Chlapec byl z města a nechápal a dál nás nechával stepovat před barákem, když jsme si zapomněli klíče.

Po době temna ale nastala éra podomního prodeje.Tam se babce něco ztratilo,hned zas hlásil obecní rozhlas,že upozorňuje občany na falešné obchodníky, tu zas člověk našel nasáčkované agenty v obýváku.Můj manžel byl na koni.Takže si u nás v dědině sice si dál většinou tykáme,ale už zamykáme. Ach,jaký pokrok!

Jednou v začátcích se mi do bytu vecpala stokilová paní s kuchyňským robotem.Předváděčka byla nekonečná a já pomrkávala po dveřích, neboť se měl vrátit manžel po týdnu za služebky. Paní mé námitky, že mám dvě malé děti a půjčku naprosto ignorovala a už sestavovala splátkový kalendář. Situace se obrátila, když vytáhla z trouby koláč, který připravila v zázračném robotu. Děti ochutnaly a výrazy na jejich tvářičkách doplnily zhodnocení. Fuj,to je hnusné,mami,musíme to dojíst?! Paní se zaškaredila a pobízela, ať to hezky spapají, načež má dcera zavrtěla hlavičkou a prohlásila. Ba ne,to bych byla pak tlustá jako vy,teto....Dílo zkázy dokonal manžel,který se těšil na domácí pohodu a doma našel cizí babu a bordel v kuchyni. Pojďte,pane,manželce koupit skvělý robot,pustila se do něj nic netušící madam. Kolik za to chcete? Natěšená paní si právě odškrtla na seznamu blbců dalšího a odvětila,že dvacet pět tisíc. A můj klidný vtipný manžel ji vzal v podpaží a řekl: Pojďte se mnou do sklepa, pomůžete mi očistit naši starou tiskárnu na peníze,paní... Řekl to teda slovensky,ale paní pochopila.

Chápu,že se každý musí nějak živit. Jen nechápu,jak může lidský žaludek narůst do tak obrovských rozměrů,že stačí na tuto záslužnou a pro lidstvo nepostradatelnou práci.
Vaše Samečka

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

_______________

:) :) Očistit tiskárnu na peníze. Tak to je originální, to si budu pamatovat. To musela ta tlustá teta „čučet“ :)
Děkuji, že jste napsala, milý příspěvek.
Krásný den a pozdrav vašemu vtipnému manželovi a upřímným dětem.
Saša

Téma dnešního dne: Podomní prodejci

  • Máte zkušenosti s podomními prodejci, pojišťovacími agenty, falešnými výběrčími na charitu ad.
  • Naletěly jste někdy?
  • Naletěl někdo z vašich známých a příbuzných?
  • Který typ těchto lidí vás štve nejvíc?
  • Chápete, že dělají svoji práci, nebo vám lezou na nervy?
  • Stáli tito lidé už i neodbytně u vašich dveří?
  • Jak je dokážete slušně vypoklonkovat?

Otázek se nabízí celá řada, obsah vašich příspěvků nechám už zcela ve vaší kompetenci.

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna ze čtenářek obdrží pěkný dárek: oční kosmetiku od AVONu a make-up zn. Gabriella Salvete

darecek

Reklama