Kim Cattrall jako Samantha Jones
Přestože na obrazovce byly ústřední postavy seriálu Sex ve městě ve složení Miranda, Charlotte, Carrie a Samantha nerozlučnými kamarádkami, ve skutečnosti to tak rozhodně nebylo. Sarah Jessica Parker, která hrála Carrie, si nerozuměla s Kim Cattrall coby Samanthou. Důvodem měly být mimo jiné rozdílné platové podmínky. Kim Cattrall potom odmítla účinkovat ve třetím pokračování filmové série (které nakonec nebylo natočeno), a když vzniklo pokračování seriálu, uvedla, že už ji nikdo ani nekontaktoval, zda se v něm nechce objevit. Před časem byla ovšem zveřejněna informace, že ve druhé řadě už bude. Zřejmě ale jen na jednu scénu a ani se na natáčení nesetkala se svými kolegyněmi. Tak snad to bude stát za to. 

6489cefbcd04dobrazek.png
Foto: Profimedia

Patrick Dempsey jako Derek Shepherd
Přestože se může zdát, že smrt je definitivní, ve filmovém a seriálovém světě to tak úplně neplatí. Důkazem je například návrat neurochirurga Dereka Shepherda do seriálu Chirurgové. Po jedenácti letech ho v roce 2015 nechali scenáristé zemřít na následky autonehody, aby ho v sedmnácté sérii viděla lékařka Meredith hraná Ellen Pompeo, jak se prochází po pláži. Viděla ho ovšem jen ve svých snech, zatímco byla v kómatu po komplikacích, které byly následkem covidu-19.

6489cf302ca33obrazek.png
Foto: Profimedia

Patrick Duffy jako Bobby Ewing
Dalším, kdo takzvaně vstal z mrtvých, byl syn texaských naftařů ze seriálu Dallas, který se vysílal mezi lety 1978 až 1991. Patrick Duffy se ovšem po čase rozhodl ze seriálu odejít a scenáristé to vyřešili Bobbyho smrtí při autonehodě. Jenže po celé Americe se vzedmula vlna nevole a protestů. Bobby byl totiž miláčkem publika, které si pro něj nepřálo takový konec. Patrick Duffy se s vidinou lepšího honoráře nechal přemluvit a po roční pauze se do seriálu vrátil. A jak tvůrci zdůvodnili, že se najednou Bobby myje ve sprše? Předstírali, že celá jedna řada byla pouze zlým snem jeho manželky Pamely.

6489cf5530bd9obrazek.png
Foto: Profimedia

Steve Carell jako Michael Scott
Na nepříjemném a egoistickém šéfovi, kterému vůbec nezáleží na druhých, byl seriál Kancl postavený. Když se tedy jeho představitel Steve Carell rozhodl, že si dá pauzu a bude se soustředit na svoji životní roli otce, stál seriál na křižovatce, zda pokračovat i bez svého hlavního hrdiny. Tvůrci se nakonec rozhodli, že pokračovat bude, ale vydrželi to jen dva roky, než série v roce 2013 definitivně skončila. Steve Carell se ovšem na její finále vrátil a překvapil Dwighta na jeho svatbě s Angelou.

6489cf9179302blobid0.png
Foto: Profimedia. ©NBC/Courtesy Everett Collection

George Clooney jako Doug Ross
O velkolepý návrat, který seriálu Pohotovost výrazně zvýšil sledovanost, se postaral George Clooney. Dětský doktor Doug Ross se ovšem vrátil až v době, kdy už to měl seriál z nemocničního prostředí sečtené a blížil se jeho konec v roce 2009. Původně odešel v roce 1999, aby se mohl soustředit na kariéru v oblasti filmu, scenáristé ho vyprovodili poté, co jako lékař pomohl matce provést eutanazii u jejího nevyléčitelně nemocného syna.

6489cfa98c6f2blobid0.png
Foto: Profimedia

Zdroje: ČSFD, Cafemom, Kinobox, iDnes, Digital Spy, autorka článku, seriály

Čtěte také:

Reklama