Jsem jedináček, údajně bych měla být opečovávaná, rozmazlená a hýčkaná.

Myslím, že na to, jaký horor jsem prožila místo dětství, jsem docela normální. Většinou.

 

Pro svoji matku jsem byla na obtíž. Tenkrát byla móda mít děti v 18 letech, ne každý na to však asi byl zralý. Moje matka nebyla. Z vyprávění znám, že počuranou plínku matka trestala výpraskem  - a to jsem byla miminko. Možná ji štvalo, že toho měla moc na praní, nebo nevím. Ostatně ran do hlavy jsem si užila dost a dost i později.

Kdyby existoval obojek a řetěz pro děti, u nás doma by byl používán denně, abych nikde neotravovala a nedělala nepořádek.  Nesměla jsem se příliš hlasitě projevovat, ničeho se dožadovat…..

Malému dítěti to nevysvětlíte, občas jsem vzdorovala, takže jsem se stala „nevychovatelným harantem“. Ven jsem pro jistotu nesměla vůbec, abych nepřidělávala práci se zašpiněným oblečením. Neměla jsem proto žádné kamarády, ve škole jsem těžko hledala kamarády, byla jsem za tu „co se drží mámy za sukni“. A já se tenkrát mámy ještě zastávala. Je to přece máma… Měla jsem jen matné tušení, jak to chodí v „normálních“ rodinách.

Táta se mě zastával, občas pro mě udělal něco, co se děje v „normálních rodinách“.

Podotýkám, že mi matka „obětovala“ 16 let života v domácnosti, protože nemohla nikam jít, jelikož bez ní bych si neutřela ani zadek, trávila ten čas úklidem a ostřížím hlídáním, aby někdo na něco nešahal a nepohnul s tím, nedejbože to umazal. Stala jsem se mistrem v dětských hrách, při kterých si dítě musí vystačit samo, na hry se mnou nikdy nikdo neměl čas….

 

V pubertě jsem pobrala rozum, propadla sebelítosti, vzdoru a vzteku. Za kousek lásky šla bych světa kraj, a tak jsem se za cenu hádek vydávala na zábavy do víru svobody. Milenci mi lámali srdce, já na oplátku lámala srdce jim. Natloukla jsem si nos několikrát a nevěděla, kde hledat nějakou jistotu……

 

Postupně jsem nacházela sama sebe, ale trvalo to dlouho.

 

Dneska mám vlastní domácnost, hodného a normálního manžela, doma přiměřený zdravý bordel, díky svému okolí jsem se naučila, co je v životě důležité a co ne…. Dokázala jsem se i dobře prosadit v pracovním kolektivu a stát se i oblíbenou společnicí – a každá taková zkušenost mě nesmírně obohacuje….

 

Čekáme mimčo, čehož matka využila k zavalování mě svými problémy, útokům na má citlivá místa a posléze výčitkami, když se snažím se od nich nějak odpoutat. Žijeme si svůj život, nebudu se jí zpovídat ze všeho.

Nechci být vděčná za shnilá jablka a zrezlou dětskou postýlku jen proto, aby se máma netvářila uraženě, že jsem nevděčná. Táta, který stával dřív při mně, se taky odcizuje.  Buď chce mít na starý kolena doma klid, tak přitakává, anebo přejímá chování své ženy za své. Nikdy se jí nedokázal příliš postavit, takže asi rezignoval.

Momentálně jsem nevděčná dcera,  která se vzdaluje ve chvíli, kdy oba mé rodiče čeká změna na prarodiče. Asi bych se měla nechat nadále psychicky týrat, týrat tím i své dítě a nechávat si rozvracet manželství.

Trvalo to dlouho, ale dneska už si den ode dne houževnatěji chráním své soukromí a budoucí rodinu … načež u matky vyvolávám dojem, že skrývám nějaké vážné rodinné problémy v mém manželství...

Možná je to všechno jen její závist, protože žijeme normálně, kdežto ona nemá jedinou kamarádku, rozeštvala proti sobě všechny příbuzné….. Stydím se za ni.

 

Mám strach.  Že budu stejná agresivní matka, jako byla ta moje vůči mně ...

 že moje dítě zdědí její geny……

 

Mám špatné svědomí, že „odkládám“ svoje rodiče kamsi dozadu, a oni to vědí.

 

Jenže já to prostě musím udělat, protože za chvíli budeme rodina MY. Moc se na to těšíme a já chci pro své dítě udělat jen to nejlepší, aby nikdy nezažilo to co já. A snad nejsem rozmazlená, když si myslím, že taková příprava na rodičovskou roli chce přece jen trochu klidu a pohody…

 

Vím, že nemám důvod pro špatné svědomí… Tak mi to sakra někdo natlučte do hlavy!!!!

Díky!!!

 

                                                                                                     

 

 

Reklama