V mládí také slýchávala od maminky tu známou a starou pověru, že když se bude holit, vyrostou jí tmavší a slilnější chloupky. První holení vyzkoušela, když začalo taneční, ale protože jí maminka nepůjčila žiletku, ostříhala si nohy nůžkami

V dnešní době se holí, předpokládám, už každá žena až na některé výjimky a čím dál mladší dívky. Móda jde kupředu, a tak je mnoho možností, jak a čím se oholit- žiletky, vosky, depilátory, různé strojky... Existují už i salóny, kde vám oholí nohy, ruce. V minulosti takové možnosti nebyly, defakto vůbec žádné. Nevzpomínám si, že by mi babičky někdy říkaly, že by si holily nohy. Až mamka používala klasické žiletky.

Moje první holení, spíše bych to nazvala stříhání :-D, bylo na konci základní školy, kdy už mé spolužačky se začínaly bavit, jak si holí nohy. Chtěla jsem to také zkusit a mít krásné nohy bez chloupků. Řekla jsem mamce, ať mi půjčí žiletku, že si chci holit nohy. Žiletku mi nepůjčila s tím, že když si jednou oholím nohy, pak mi budou pořád růst chlupy a nedovolila mi to.

Když nám začalo ve škole taneční, tak mi už chlupatý nohy dost vadily, ten pohled-sukně a ty mé nohy k tomu, prostě děs. Žiletku jsem neměla, tak jsem vzala nůžky a ostříhala si chlupy u nohou. Párkrát jsem to ještě opakovala, už to nebylo tak vidět, ale pořád to nebylo ono. Konce chloupků pořád zůstávaly a rychle dorůstaly.

Nenápadně jsem doma hrabala a hledala žiletky, nakonec jsem jednu našla a výsledek byl na světě. Pak už jsem si začala kupovat svoje žiletky a dodnes se holím pouze žiletkami. Nic jiného jsem nikdy nezkoušela a obdivuji ty, co pro krásu trpí- nechat si třeba voskem vyškubat chlupy, já bych k tomu neměla odvahu a ni mě to neláká.

Raději víckrát se oholím žiletkou, než aby mě to bolelo. Minulý rok jsem přemýšlela, že bych si zkusila koupit nějaký strojek na holení, ale ještě jsem se k tomu nedokopala. Je hodně druhů, ale nevím,, který by byl fajn. Nechce se mi vyhazovat peníze za něco, co nebude dobře fungovat.

Holím se jak kdy :-D. V zimě to flákám, protože stejně chodím jen v kalhotách, tak chlupy oholím, až když je mám větší a začnou mi vadit. Výjimkou je plesová sezóna, kdy nohy holím pořád. V podpaží s chlupy problém nemám, moc mi tam nerostou, tak jednou za čas oholím a mám na delší dobu klid. V létě chodím převážně v kraťasech nebo sukni, tak žiletku mám stále při sobě. Docela mě mrazí pohledy na ženy, které mají krátkou sukni a chlupatý nohy jak gorila. Buď bych si tedy nohy oholila, nebo vzala raděj tepláky :-D. Naštěstí takové ženy vídám jen zřídka.

Jsem sice hravá, ráda se o něco „přiblblého vsázím“, ale sázku jestli bych si nechala zarůst nohy a šla pak je ukázat světu, to by výhra musela fakt stát za to, jinak ani náhodou :-D bych se asi hanbou propadla, a tak i doufám, že holení nikdy z módy nevyjde...

Přeji vám krásný den Salynka 01

Na epilátor si kůže zvykne, nehledě na to, že po vytržení pak rostou chloupky mnohem pomaleji a jsou řidší, protože se vytrhnou „cibulky“Au

 

 

Reklama