Přemýšlíte o tom, kam jet na dovolenou? Na nějaké zajímavé, nové místo? Pak máme pro vás opravdu zajímavý tip! V současné době můžete zaletět do oblasti střední Ameriky, kde je krásně teplo. Do Salvadoru. 

 

Článek o Salvadoru si můžete přečíst ZDE

 

 

Tip na cestu do Salvadoru, odlet tuto sobotu!

 

12 dní odlet Praha                                                                                                      02. 02.–12. 02.

 

Hotel Royal Decameron Salinitas ∆∆∆∆∆ (AI)                                                                                      18.990

Okruh Mayská a španělská Střední Amerika                                                                                       19.990 Kč

Velký okruh  Po stopách Mayů                                                                                                         

29.990 Kč

Nabídka je z cestovní kanceláře Exim Tours

 

Jaký je hotel Royal Decameron Salinitas?

Tento hotel se nalézá přímo na pláži Tichého oceánu. Je to nový, pětihvězdičkový komplex s několika bazény a hezkou pláží. Pokoje jsem všechny stejné, velmi vkusně zařízené a prostorné. Je milé, že cedulky s upozorněním pro hotelové hosty jsou vedle světových jazyků napsány také v češtině. V prostoru hotelu, který tvoří nádherná udržovaná zahrada plná květin a keřů, jsou roztroušeny monumentální sochy. Tyto sochy, patřící k májské kultuře, jsou kopiemi soch, které můžete vidět v honduraském archeologickém nalezišti Copán.

 

Pláž je chráněna valem ze sopečných kamenů, aby se hosté mohli v klidu koupat, divoké vlny tak zůstávají za touto vytvořenou hrází. Má to jen jednu nevýhodu, pokud je odliv, na pláži zmizí voda, jako když ve vaně vyndáte špunt. S přílivem se ale zase zalije, takže se můžete v klidu koupat. Možnost koupání ale nabízí i rozmanité bazény a jeden bazén, který je součástí pláže, s mořskou vodou. Jeho okraje a hladina se v době přílivu srovnají s hladinou moře, což vypadá velmi romanticky.

V blízkosti pláže je také několik barů, kde můžete popíjet své míchané drinky nebo v podvečer pozorovat západ slunce. Slunce zde zapadá přímo do moře. Když přijde jeho čas, stane se z něj vyhaslá koule, ztratí svou sílu a zmizí kdesi v oceánu. Tato úchvatná podívaná hypnotizovala dávné Máje, kteří slunce a jeho boha povýšili na vrchol svého náboženství. Věřili, že slunce každý den umírá a musí se znovu zrodit, aby mohlo ráno povstat na svou denní pouť. Cítili se zodpovědni za jeho znovuzrození, a proto dle svých regulí přinášeli každý den slunci krvavé oběti. Když budete západ slunce pozorovat, podlehnete tomuto kýčovitému úkazu stejně jako staří indiáni.

 

V hotelu je také několik restaurací, každá je architektonicky trochu jiná. Číšníci jsou velmi milí, stále se ptají, zda nechcete dolít vodu, kávu, přinést něco k pití… je jich tu velmi mnoho, takže se vám nestane, že by na vás zapomněli.

 

Kuchyně v hotelu je výborná, pokud navštívíte některé z restaurací, které jsou na rezervaci – Ala Carte, ochutnáte i místní speciality, jako jsou krevety v různých omáčkách nebo na špízu, hovězí stejky, plody moře…

Výběr v restauracích all inclusive je bohatý, ale tak přiměřeně. Z čeho jsem měla radost, to byl velký výběr zeleniny a ovoce. Nečekejte obří „žranice“, jako jsou například tabule v hotelech v Dominikánské republice.

 

V rámci hotelových služeb je také masérna a očistná indiánská sauna „Temazcali“. Když se rozhodnete podstoupit asi tak půlhodinový očistný rituál, budete muset věřit tomu, že pomocí bylinek, zaříkávání, zpěvů a pořádného pocení z vás stará indiánka vyžene všechny zlé duchy.

Ve skupince několika lidí vstoupíte do prostoru, který nemá okna, tvarem je podobný ledovému iglú, kde uprostřed žhnou žhavé kameny. Sednete si kolem nich a na pokyn Indiánky tancujete nebo jen přešlapujete za zvuku jejího bubínku kolem dokola. Indiánka polévá kameny bylinnou směsí a vy se v tom vedru a vlhkosti pěkně potíte. Po ukončení rituálu se osprchujete pod sprchou a máte krásný pocit uvolnění. Tuto rituální saunu například navštěvovaly indiánské ženy před porodem, aby si uvolnily zádové a břišní svaly. Hlavní význam ale měla pro očištění těla a duše.

 

Více se dozvíte na stránkách www.eximtours.cz

Reklama