Nevíte, co s nadcházejícím víkendem? Co si tak zajet do moravské metropole, do Brna? A po procházce po Špilberku nebo po náměstí Svobody, se určitě zajděte podívat i do Pražákova paláce, nacházejícího se ve známé Husově ulici.

brno

moravská metropole Brno

Do Pražákova paláce vás z Prahy neposílám kvůli názvu :), nýbrž k prohlédnutí unikátní výstavy, která nese název: V plném spektru. Výstava začíná právě zítra, 4. listopadu 2011.

Výstava V plném spektru / Fotografie z let 1900-1950

Na tři sta vystavených prací znázorňuje vazby ve vzájemné komunikaci fotografů z povolání, amatérů, členů uměleckých skupin, fotografů pracujících pro tisk, módu a reklamu, i dokumentaristů.

Vedle avantgardní fotografií zde bude vystavena i tradičnější tvorba určená pro fotografické salony a fotografie sledující společenskou problematiku, životní styl a ikonografii doby.

Vybrané fotografie nebudou reprezentovat jen jednotlivé tvůrce, ale především „modely“ použití média - fotografie. Sbírkové originály takových autorů, jakými byli František Drtikol, Jaromír Funke, Vladimír Jindřich Bufka a další, budou doprovázet ukázky časopisů, katalogů, inzerce, publikací, propagačních a reklamních materiálů či nálepek na fotografiích.

Malá ukázka z vystavených fotografií

cestou

Otmar Schick, Cestou, 1934

deti

Oldřich Straka, Kopanice, 1935–1940

kara

Josef Bartuška, nejmenší živnost na světě, 1931

nahazena

Alois Zych, Studie, c. 1930

Vstupné na výstavu V plném spektru

  • 80/40 Kč
  • rodinné 170 Kč
  • skupinové 30 Kč/os

Otevírací doba

  • středaneděle 10.0018.00
  • čtvrtek 10.0019.00
  • pondělí, úterý zavřeno

Adresa

Pražákův palác nabízí stálou expozici i krátkodobé výstavy. Místem pro prezentaci nejsoučasnější výtvarné scény je Atrium, Prostor pro jedno dílo a Nádvoří Pražákova paláce.

prazak

Pražákův palác v Husově ulici

Cesta

Do Brna vedou všechny cesty. Přijedete sem automobilem, vlakem i autobusem... a poté „šalinou rovnou do Husovky.“

mapa

husova

 

Příjemný pobyt na unikátní výstavě i v samotném Brně

spilberk

 

zdroj a foto:Vašková Martina, manažerka pro média www.moravska-galerie.cz a wikipedia

Čtěte také:

Reklama