Síla přírody a špičková medicína jdou v Salcbursku ruku v ruce. Čistý alpský vzduch, termální lázně, horké prameny, moderní kliniky, prvotřídní hotely a specializovaná lázeňská centra. To je kombinace, která se v Salcbursku osvědčuje již několik let. Do projektu s názvem „Salcbursko, alpský region pro zdraví“ se v roce 2017 zapojili opět noví partneři. Pro ještě více zdraví a odpočinku našich hostů.

 Salcbursko

Jedinečné a čistě přírodní zdroje v Salcbursku přispívají ke zlepšení zdravotního stavu. Návštěvníci tak mohou dlouhodobě zmírňovat své obtíže jako například onemocnění srdce a krevního oběhu, alergie, astma a chronické bolesti. Kromě toho Salcbursko disponuje nabídkou špičkové medicíny a poskytuje hostům i rehabilitace po operacích. Speciální terapie pro pohybové ústrojí, zdravotní coaching a mnoho příležitostí ke sportu, to je jen další doplnění péče o tělo, ale i duši.

V současné době je do projektu s názvem „Salcbursko, region pro zdraví“ zapojeno 13 partnerů, od wellness hotelů až po moderní zdravotní centra. Nově přibyla salcburská zemská klinika s nabídkou alpské medicíny, Alpenhaus Gasteinertal a prázdninový region Salcburský Lungau. Zde se mimo jiné zabývají tématem prevence proti stresu. Projekt podporují experti z oblasti výzkumu a vědy.

 Salcbursko

Dovolená v Salcbursku znamená v první řadě odstup od problémů a starostí, nezdravých návyků a stresu. Díky změně prostředí, čisté alpské přírodě, různým masážím, koupelím a saunám je změna jednodušší než doma.

Pro lepší pocit

Jak je obecně známo, pohyb v horách přináší mnoho pozitivních efektů. Takže rychle ven na čerstvý vzduch! Ten v horách obsahuje méně kyslíků, proto je srdce a krevní oběh stimulován více než v nížinách. Také dýchání je v Salcbursku jednodušší. V čistém alpském vzduchu se drží méně škodlivých látek a alergenů. Kromě toho pohyb podporuje látkovou výměnu a díky tomu spalování tuků. Stabilizuje opěrnou soustavu těla, posiluje svaly a v neposlední řadě působí pozitivně na psychiku.

 Salcbursko

V Salcbursku je na výběr mnoho sportovních aktivit. Člověk se tak snadno dostane do formy a cítí se rychle jako znovu zrozený. Partneři programu nabízejí hostům fitness kurzy, fyzioterapie nebo různé prevence. U vodopádu v Bad Gasteinu nebo na hoře Schmittenhöhe v Zell am See se cvičí jóga, na rehabilitacích v alpských termálech Bad Hofgastein získávají znovu jistotu pohybu například lidé po úrazech.

Aktivní odpočinek si lidé užijí i v prázdninovém regionu Saalfelden Leogang. Osm turistických tras pro vitalitu je přizpůsobeno každému zdravotnímu stavu a úrovni fyzické zdatnosti. K dispozici jsou aktivující, balanční nebo regenerační trasy, kurzy ayurvédy, power sleeping, lesní lázně, posilování svalů, kineziologický koučink nebo analýzy látkové výměny. Také návštěva 380 metrů vysokých Krimmelských vodopádů v Národním parku Vysoké Taury může pomoci. Jejich jemné mžení má prokazatelně pozitivní působení na léčbu plicních onemocnění nebo alergického astmatu. Kromě toho si hosté okolo Krimmelských vodopádů mohou užít nabídku certifikovaných hotelů přizpůsobených alergikům.

 Salcbursko

Léčivá síla hor

V Gasteinertalu se k léčbě využívá protizánětlivý a bolesti tišící radon z přírody v podobě horkých pramenů. Těch je celkem 17 a prýští z nich voda o teplotě až 46 stupňů. Prameny obohacené radonem zásobují termály v prázdninovém regionu Gastein. Posilující vodní pára působí blahodárně na návštěvníky terapeutického centra v gasteinských léčivých štolách. Jejich příznivé klima využívá každý rok až 12 000 lidí, především pacientů s revmatickým onemocněním.

V moderních zdravotních centrech v Salcbursku se o hosty starají zkušení lékaři. Díky dialyzačnímu středisku v Léčebném centru Bad Hofgastein si mohou dopřát dovolenou i lidé s omezenou nebo zcela chybějící funkčností ledvin a přitom kompletně využívat lékařskou péči. Od tohoto roku mohou hosté v Salcbursku vyřešit také svoje problémy s očima, chronické zánětlivé problémy, vyhřezlé meziobratlové ploténky, zranění zad nebo poškozené kyčelní klouby.

Čtěte také:

Reklama