Vysoko nad Salzachtalem, přímo uprostřed Salcburska se rozprostírá široká náhorní plošina. Návštěvníky z celého světa je oblíbená zejména díky blahodárnému klimatu a překrásné okolní přírodě.

Salcburk

Jak je čistý vzduch zdraví prospěšný, věděli místní obyvatelé již za časů císaře pána. Díky tomu bylo v St. Veit v roce 1914 zřízeno plicní sanatorium. Dnes v lázních ožívají staré tradice a spojují se s novými způsoby odpočinku. Pro ty, kteří nejraději relaxují v přírodě a na túrách, je k dispozici osm oáz klidu zaměřených na nejrůznější témata jako je například vzduch nebo voda.

Salcburk

V kopcích jsou připravena lehátka s nezapomenutelným výhledem na Vysoké Taury. Klid, čistý vzduch, zelenající se kopce, louky a majestátní hory působí jako balzám na duši. Příjemný pocit z odpočinku si hosté odvezou s sebou domů a je prokázané, že působí i několik dalších měsíců poté. Když jsou tělo a duše zotavené, překonávají se výzvy všedního života mnohem lépe.

Turistika v Salcburské sluneční terase

Kromě přírodních krás a odpočinku v idylické krajině nabízí Salcburská sluneční terasa také mnoho příležitostí pro provozování nejrůznějších sportovních aktivit. Mírné pastviny jsou jako stvořené pro pěší, ale také cyklistické výlety. Nahoru do kopců je možné dostat se bez problémů letními lanovkami. Výše položené cíle v horách jako například Hochglockner, Schuhflicker, Schneeberg nebo Gamskögerl jsou také mnohem pohodlněji dostupné díky turistickým busům. Hosté jsou vyzvednuti přímo před hotelem nebo penzionem, jedou až k výchozímu bodu túry a poté jsou opět vyzvednuti a dovezeni zpátky.

Salcburk

Výjimečným zážitkem pro celou rodinu a milovníky zvířat je takzvaný lamatrekking. Jde se po vyznačené trase stejně jako u každého běžného pěšího výletu. Rozdíl je však v tom, že turistický balíček a svačinu veze na zádech lama, a tak se jde hezky kupředu. I pro duchovně založené návštěvníky je v oblasti Salcburské sluneční terasy připravena zajímavá turistická trasa. Jedná se o poutní stezku s názvem Kleeblattweg. „Čtyřlístkové túry“ začínají u pyramidy v centru St. Veit a Schwarzachu. Větví se do čtyř světových stran. Pyramidy symbolizují 12 hodnot: rodinu, svobodu, spravedlnost, víru, naději, toleranci, spolupráci, sociální cítění, zodpovědnost, mír, respekt a upřímnost.

Skvěle značené turistické trasy, vysokohorská poloha s blahodárným klima, mnoho lákavých výletních cílů, odpočinek s dobrým jídlem a pitím na salaších, to vše dělá z turistiky v oblasti Salcburské sluneční terasy opravdové potěšení.

Salcburk

Dovolená na kolech

Pokud se rozhodnete pro cyklistickou dovolenou v oblasti Salcburské sluneční terasy, rozhodně nebudete litovat. Na horském kole můžete projet cyklotrasy s těmi nejkrásnějšími výhledy na Hochkönig a Vysoké Taury. Legendární Taurská cyklostezka bezesporu patří mezi nejoblíbenější v Evropě. Jedna ze skvěle značených pasáží vede například ve směru z Bischofshofenu okolo salaší Mitterberghütten až k Pronebenalm a dále pak do St.Veit/Schwarzachu. Po cestě je možné zastavit na příjemné občerstvení u mnoha chalup.

Osvěžení těla i ducha

K osvěžení po náročné túře nebo cyklistickém výletu lákají například přírodní koupaliště v St. Veit nebo ve Schwarzachu. Mezi oblíbené volnočasové aktivity patří v této oblasti i lezení, tenis a mnoho dalšího. Díky své výhodné poloze uprostřed Salcburska je odsud na dosah také mnoho krásných památek. Z tohoto důvodu by si měli návštěvníci rozhodně opatřit Kartu Salcburska, která umožňuje vstup na 190 různých atrakcí zdarma nebo za zvýhodněnou cenu. Nejznámějšími výletními cíli v okolí Salcburské sluneční terasy jsou kupříkladu Lichtenštejnská soutěska, hrad Hohenwerfen, svět ledových obrů - ledovcová jeskyně ve Werfenu, Mozartův Salcburk, vysokohorská silnice na Großglockner, Krimmelské vodopády a další.

Salcburk

Hosty, kteří hledají na dovolené i kulturní vyžití jistě potěší Letní festival a Hudební léto 2017. Od července do srpna se každý pátek konají na jednom z nejkrásnějších náměstí v Salcbursku, v St. Veit, hudební a divadelní vystoupení. Živou hudbu je možné si poslechnout každou středu v červenci a v srpnu také na náměstí ve Schwarzachu.

Čtěte také: