621766707e54dcl.jpg
Foto: Shutterstock

Salát podle Jennifer Aniston je staronovým trendem, který po letech opanuje sociální sítě. V roce 2010 její seriálová kolegyně Courteney Cox pro Los Angeles Times prozradila, že spolu s Jennifer a také s představitelkou Phoebe herečkou Lisou Kudrow obědvaly každý den natáčení stejný salát. A to dlouhých deset let.

Rozhodně ale nešlo jen o zeleninu se zeleninou. Když máte něco jíst každý den, mělo by to stát za to. Salát v podání Jennifer Aniston je vyváženým jídlem se všemi živinami – obsahoval bílkoviny, sacharidy, tuky i prospěšnou vlákninu. Courteney Cox prozradila, že šlo o upravenou verzi populárního amerického salátu Cobb, do kterého herečka přidávala krůtí slaninu a také cizrnu.  

Momentálně už představitelka Rachel tento salát nejí, ale během let našla díky úpravám svého původního receptu novou oblíbenou kombinaci. Recept zveřejnila v roce 2015 na Instagramu Living Proof a o několik let později zaznamenává obrodu. S většími či menšími úpravami si ho připravují lidé po celém světě a s výsledky se následně chlubí na sociálních sítích.

Recept znovu přinesl například web Food NDVT. Salát podle něj sestává z vařeného bulguru, okurky, petržele, máty, červené cibule, pistácií, cizrny, šťávy z citronu, olivového oleje, soli, pepře a sýru feta.

Zdroje: Los Angeles Times, Food NDVT, Living Proof, Shape