salát z nice

Je to jako s každým receptem na známé jídlo. Existují stovky zaručeně pravých receptů a jediných možných. U některých receptů souhlasím, ano, šéfe :-) Náhražky nebrat a nejlépe chutnají originální suroviny. U jiných na dodržování přesných surovin netrvám a chutnají nám i trochu „ošizené“ nebo lépe řečeno, přizpůsobené našemu kraji.

Stejné to bylo s přípravou salátu z Nice. Dopátrat se toho opravdového receptu je nadlouho. Wikipedia říká, že je to salát s různými druhy zeleniny, doplněný tuňákem a ančovičkami. Je servírovaný na talíři, na lůžku ze salátu a přelitý jednoduchou zálivkou.

Podle některých verzí se do salátu přidávají i vařené brambory. Zelenina by však měla být čerstvá, v žádném případě ne vařená.

Suroviny

4 velká zralá rajčata
1 salátová okurka
svazek jarní cibulky
1 červená paprika
1 malý ledový salát
100 g zelených fazolových lusků
10 černých oliv bez pecek
4 vejce natvrdo
12 ančoviček
1 plechovka tuňáka

zálivka
kvalitní olivový olej
1 stroužek česneku
sůl a pepř
pár lístků bazalky
trochu bílého vinného octa

Postup

Rajčata, okurek, papriku a cibuli pečlivě očistíme, a nakrájíme na kousky. Smícháme. Na talíře rozprostřeme listy salátu, na který navrstvíme smíchanou zeleninu. Přidáme lusky a olivy, nakonec také ančovičky a kousky tuňáka.

Utřený česnek smícháme se solí a pepřem, přidáme nasekanou bazalku a olej s octem. Promícháme a dochutíme. Touto zálivkou přelijeme připravený salát. Dozdobíme vařeným vejcem.

Podáváme s čerstvou křupavou bagetou.

Dobrou chuť přeje elly.

Reklama