Pokud mě moje paměť neklame, tak asi největší rekord jsem měla v dětství. Asi v osmi letech mě moje babička naučila plést. Ukázala mi, jak se plete obratce a hladce, a mě to prostě chytlo.

Usmyslela jsem si, že si upletu šálu. Vytahala jsem všechna klubíčka nejen ve skříni u babičky, ale i u mamky. Vzala jehlice a začala. Vzpomínám si, že jsem měla na začátku 20 ok. Ale postupně, jak přibývala šála, jsem najednou zjistila, že mi naskakují i očka navíc. Tehdy jsem to neřešila, hlavně že jsem pletla.

Každá volná chvilka tomu byla věnována. A tak to šlo celý prosinec. Když už jsem neměla z čeho plést, vzala jsem svůj výtvor ukázat babičce. Spráskla ruce a naměřila mi šálu - nešálu dlouhou přes tři metry a širokou na jednom konci 10 cm a na druhém 25 cm. Samo sebou, že se nedala nosit, ale já měla ze svého výtvoru hroznou radost. Obtočila jsem jí krk svého plyšáka - žifary, a ta šála i se žirafou je stále členem naší domácnosti.
Januše.

Původně jsem si myslela, že jste upletla šálu na skutečnou žirafu. I tak Vám, jako tehdy dítěti, výdrž závidím. A nějaké to oko navíc by  se v těchto mrazech hodilo, ne?


Dnes si povídáme o rekordech.
Jste soutěživá? 
Strávila jste někde rekordní dobu?
Rekordní dobu jste strávila tichou domácností?
Hádáte se a trháte rekordy?

Měla jste  v něčem rekordní dovolenou?

Sportovní, kuchařský, spací, erotický, zájezdový?
Příběh, který je v něčem rekordem?
Máte v rodině nějakou rekordní událost?
Jaké to je, být rekordmanem?
Sbíráte rekordy za každou cenu?

Dnes s námi můžete soutěžit hned dvakrát. Pravidla dnešní nové soutěže, která potrvá do zítřejší 10. hodiny najdete tady.
Pravidla soutěže z pátečního odpoledne, která končí ve 12:00, jsou ZDE.
Co se u nás děje...

Reklama