Sako do dámského šatníku rozhodně patří. Někdy ho sice můžeme nahradit méně formálním kardiganem, ale sako je sako. Jestli nosíte saka ráda, cítíte se v nich dobře nebo je máte jako pracovní uniformu, bude vás možná zajímat, jaká jsou nejvíc in.

Letos máme ve výběru dámských sak mnohem větší volnost.
Takže jestli jste si nějaké pořídila loni (více ZDE) a obáváte se, že letos už bude out, mohu vás uklidnit. Máte zbytečné obavy.
Stále se drží kratší projmuté varianty, saka přepásaná, která jistě vítají ženy s útlými pasy, ale i rovné hranatější typy, které připomínaly spíš kabátky padesátých let.
Zdůrazňují se ramena, ale naštěstí ne tak razantně jako v osmdesátých letech.
Tvar klop se často vykresluje štepováním.


 
Spíš než střih se mění způsob, jak a s čím saka nosit. Z devadesátých let se vrací do módy sako nošené na holé tělo. Dokonce může koukat i barevně sladěná podprsenka, jak na módních přehlídkách předvedly značky Roberto Cavalli, Zac Posen, Yves Saint Laurent. Samozřejmě záleží na příležitosti, ke které si takto sako oblečete. Do kanceláře to nebude asi nejvhodnější, ale na večírku, schůzce či neformálním setkání s přáteli určitě uděláte dojem.Ohrnuté rukávy u saka byly dlouho považovány za projev nevkusu a buranství, ale Marc Jakobs je znovu objevil jako módní trend.
Vysokým ženám bude slušet sako s dlouhou sukní. Missoni, Max Mara.K večerním příležitostem se báječně hodí sako s lesklými reverami, připomínající pánský smoking. Smokingová saka (černá i bílá) si velice oblíbily známé filmové hvězdy.Zdá se vám všechno moc extravagantní a nic pro vás?
Pak vám možná přijde vhod elegantní klasika od Max Mary nebo Ralpha Laurena.Vybrala byste si sako z jarních kolekcí světových návrhářů??
Vzala byste si sako na holé tělo?
Ohrnula byste si rukávy?
Nebo je to vrchol nevkusu?

Reklama