Nezisková organizace Loono spouští kampaň „Sahám si na ně každý měsíc“. Jejím cílem je naučit mladé lidi, jak si správně a pravidelně vyšetřovat prsa a varlata. Aby se však projekt rozběhl naplno, musí nakoupit potřebné samovyšetřovací modely a vyrazit na workshopy. A právě s tím potřebují studenti lékařských fakult, kteří za projektem stojí, vaši pomoc.

prsaNa nákup tří speciálních modelů prsou a varlat se studenti snaží získat peníze prostřednictvím veřejné sbírky na crowdfundingovém portálu Hithit. Cílovou částkou je 157 500 Kč. S modely se pak mohou vydat na vzdělávací workshopy mezi širokou veřejnost.

Na těch učí, jak rozpoznat rakovinu nejrůznějších orgánů a připomínají, ale také kam chodit na preventivní kontroly. Návštěvníci si sami vyzkouší nahmatat bulky a naučí se správnou techniku jejich samovyšetřování. Více informací, a to nejen o workshopech, naleznete na webu www.prsakoule.cz.

Loono má ve svých řadách převážně studenty lékařských fakult. Impulsem k jejímu založení byla osobní zkušenost s onkologickým onemocněním jedné ze zakladatelek. Odbornými garanty jsou lékaři z oborů gynekologie, urologie i praktického lékařství. Záštitu převzala 1. lékařská fakulta UK, kde většina mediků a zdravotních sester z Loono studuje.

Reklama