Moderní architektura, tak zní dnešní téma. První příspěvek, který přišel od čtenářky Lelaby, je tak trochu na pomezí tématu. Proč? Stavba, která čtenářku zaujala, byla započata již ve předminulém století!

Líbí se vám také Sagrada Familia, milé čtenářky?


sagrada familia

V roce 2003 jsem s přítelem navštívila Barcelonu a uchvátila mě chrámová dominanta Španělska SAGRADA FAMILIA. Je to jedna z nejoriginálnějších budov v Evropě. Stavba byla započata v roce 1882 a trvá dodnes. Plán dokončení je v roce 2026.

sagrada familia

Ta stavba je tak obrovská, že na fotografii je vidět jen v pozadí, protože se se mnou do objektivu nevešla. Na druhé fotografii je vidět jen kousek, bohužel. Stojí to za to ji aspoň jednou vidět a já ve skrytu duše doufám, že se tam ještě jednou podívám.

Vaše věrná čtenářka,
Lelaba

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Moderní architektura

Jaký je váš vztah k moderní architektuře? Podělte se o něj se čtenářkami magazínu Žena-in! Pište mi své názory a posílejte fotky!

Užší témata...

  • Moje oblíbená moderní stavba.
  • Miluji domácí moderní architekturu.
  • Miluji zahraniční moderní architekturu.
  • Moderní architekturu nemám ráda.
  • Některé stavby se mi líbí, jiné ne.
  • Můj nejoblíbenější sloh.
  • Vyfotila jsem se před... / Vyfotila jsem zajímavou stavbu.

Příspěvky posílejte, jako vždy, na redakční e-mail...

Co můžete získat?

Původně jsem plánoval, že jednu ze čtenářek odměním nějakým pěkným modelem moderní architektury, ale nic takového jsem nesehnal. Idea, že bychom zaplatili pro čtenářku architektonický návrh na stavbu domu u nějakého renomovaného architekta, neprošla na poradě, a tak nakonec dvě z vás odměním knihami: SHREK Zvonec a konce a Zvonilka z nakladatelství EGMONT.

Reklama