Foto: ridina.cz

Není mou povinností líbit se někomu jinému, já nesu zodpovědnost za svoje tělo, za to, aby bylo zdravé, aby nebylo obrovské, a abych samu sebe nějak nedestruovala,“ říká v rozhovoru pro DVTV Ridina Ahmedová. Ta se po celoživotní zkušenosti s přijímáním sebe samotné, ale i kvůli ostatním ženám „v její kůži“ rozhodla o této problematice mluvit ve svém novém podcastu s názvem Sádlo.

Mohlo by vás zajímat: Digitální muzeum figurín aneb jak instagramové filtry ničí mentální zdraví dívek a žen

Ridina Ahmedová je zpěvačka a autorka. Vedle sólových koncertů vystupuje spolu s kontrabasistou Petrem Tichým jako oceňované duo HLASkontraBAS. Je součástí a capella interaktivního projektu ŘEKNI MI pro publikum a tři hlasy. V současné době se věnuje řadě aktivit na téma body shamingu – první z nich bylo sólové představení Sádlo a další projekty budou v roce 2021 následovat. Vede hlasové dílny založila centrum pro práci s lidským hlasem Hlasohled a také vytvořila projekt Zpěvomat, který přináší živý zpěv do veřejných prostor ve městech.

Hudebnice si klade otázky například: Jak žít a být sama sebou v dnešní době sociálních sítí, kde jsou nám ze všech stran ukazovány ženy s plastickými operacemi nebo filtry. Zajímá ji, jak ke svým „nedostatkům“ přistupují jiné ženy, z čehož usoudila, že jediným řešením této problematiky je přijmout zodpovědnost za své tělo.

Pokud vás iniciativa Ridina Ahmedové zaujala, pusťte si první díl jejího nového podcastu Sádlo na Spotify s názvem Jak se žije dívkám a ženám, které nezapadají do stereotypu štíhlé krásy? Nebo se podívejte na rozhovor s Danielou Drtinovou na DVTV.

Reklama