Letošní trendová saka jsou opět krátká. Hodně krátká. Skoro bych je nenazývala saky, ale spíš kabátky, které mají své kořeny v padesátých letech. 
Tehdy se k nim ale nosily širokánské sukně, které vyrovnávaly proporce. To se tenkrát ženy měly.

Sako, které končí deset patnáct čísel nad rozkrokem, totiž není právě nejslušivější. I když nemáte zadnici pivovarského valacha, musíte s takovým sáčkem zacházet opatrně, jinak vám ji spolehlivě udělá. A pokud nejste dlouhonožka, to znamená holka s „vysokým čuráním“, krátké sako na váš problém ještě upozorní.

Tak jak z toho ven?
Máte tři možnosti.
Vykašlat se na módní trendy a vytáhnout ze skříně sáčko „normální“ délky, čekat, až krátká vyjdou z módy, nebo koupit a nějak to zakamuflovat.
Já jsem konzervativní a spíš pro první variantu, protože nehodlám množit ležáky, ale pokud jste módní umanutec a musíte ho mít i za cenu výše uvedených negativ, mám pro vás jedno řešení.
Vrstvěte.
Oblečte si pod „ustřelené“ sáčko delší, třeba šifónovou tuniku nebo top a odpoutejte pozornost od jeho neesteticky končící délky.
A máte vystaráno, protože vrstvení opět letí, takže zabijete dvě mouchy jednou ranou.

Ale možná, že to moc prožívám, a právě vy patříte mezi příznivkyně krátkých sak, nebo jste ta šťastná, které tato varianta nesmírně sluší.


Jak se vám líbí nový typ sak?
Více to projmuté, nebo krabicové?
Koupila byste si takové?
Chcete být in za každou cenu, a nebo jste in právě v tom, že jste nad věcí?
Napište mi.